EN
EN

производи

Контактирајте не

Email:[email protected]

телефон :+86 15962807500

Додај :КБР, Nantong , Jiangsu, Кина

  • /img / жица-јаже топење-и-сечење machine.jpg
  • /upfile / 2019/05/29 / 20190529172631_220.jpg

Јажиња топење и машина за сечење

Испраќам барање

  • спецификација

ова челик топење јажиња и сечење машини, со голема брзина и лесен за ракување, се применуваат за топење челик јажиња на различни димензии, особено лифт јажиња, мин јажиња, кран кабли и други челични јажиња со висок квалитет. јажиња челик стопи се уредни и мазна со конусна и спирала завршува. Овие машини се главно применети од страна на производители на челични јажиња и клиенти. (на пр. Порт, дига, лифт творецот итн)

главните конфигурација и перформанси:

1. Електричен систем за контрола на: користат Omron PLC, Omron екран на допир, Zhengtai електрични, реле засилувач коло да се вози пневматски електромагнетниот вентил работа;

2. осигурувачи систем: користете го копчето за трансфер да се прилагоди на осигурувачи струја во повеќе брзини да се избере 260V или 440V напон влез во согласност со пречник на челичните јажиња; и 1-6 осигурач струја.

3. Случајно конфигурирате сет на осигурувачи калапи, мувла има два влеза, корисниците можат да изберат два различни спецификации на јажиња во согласност со реалните потреби, соодветно хранење од две различни доводи, опремени со 1.5mm и 2.0mm разнесени Мувла

4. Ослободување од одговорност систем: По спроведување на акцијата за спојување, цилиндар паниката се движи да го изврши дејството истовар;

5. Опремата можат да бидат опремени со јажиња активни решетката празнење: функцијата е да се обезбеди стабилна тензија на исхрана за да се спречи прекумерна тензија или гасена на хранење јажиња на.

Капацитет и точност:

Машината може да се стопат 1.5-3.0 mm За челичните јажиња, капацитет на производство е околу 3.5 секунди по лента;Точноста на сечење должина е 1000 ММ + 2 mm.

Испраќам барање

  Кликни за да се освежи