EN
EN

производи

производи

Emeil:[email protected]

телефон :86-051389077744

Додај :Rm1808, Зграда 27, КБР, градот Nantong, Jiangsu покраината, Кина Поштенски:226004

  • https://www.bobomachine.com/img/valve_hole_planishing_and_punching_machine.jpg
  • https://www.bobomachine.com/upfile/2019/01/24/20190124090034_401.jpg
  • https://www.bobomachine.com/upfile/2019/01/24/20190124090043_810.jpg

Вентил дупка Planishing И удирање машина

 

Услови за достава: EXW,FCA,ФАС,ФОБ,ЦФР,CIF,КПТ,ЦИП,DAT,ДАП,ДДП

плаќање: 30% аванс од T / T,билансот надолу пред пратката.

Водечко време: witin 10-35 дена по добивањето на одредување на плаќање.

гаранција: во рок од една година од денот на B / L.

 

Испраќам барање

  • спецификација

машина за дупчење е посебен наменета за тркало RIM вентил дупка перфорација. Опремени со хидраулични цилиндри, надворешниот лизгачот за перфорација област planishing, внатрешниот лизгачот за дупчење. телото на машината е тип C рамка, и worktable е тип столб за стабилни перформанси. брзината на работа може да се нагодува со авто контролер.

Главните технички податоци

1- номинална сила: 630KN (planishing), 250KN (удирање)

2- лизгачот мозочен удар: 200mm

3- брзина мозочен удар: 35 пати / мин

4- Макс. умре Наместете ја височината на: 500mm

5- Макс. умре Наместете ја височината на прилагодување: 300mm

6- Големина за долната површина на лизгачот: 400x400mm

7- worktable големина:  прилагодено

8- worktable висина: 700mm

9- работното парче OD: 240-600mm

10- моќност на мотор: 22KW

11- Тежина: за 4.5ton

Испраќам барање

  Кликни за да се освежи