EN
EN

производи

производи

Контактирајте не

Email:[email protected]

телефон :+86 15962807500

Додај :КБР, Nantong , Jiangsu, Кина

  • https://www.bobomachine.com/img/ultrahigh_pressure_polyurea___pu_spraying_machine.jpg

Ултра Polyurea притисок / Пу прскање машина

 

Услови за достава: EXW,FCA,ФАС,ФОБ,ЦФР,CIF,КПТ,ЦИП,DAT,ДАП,ДДП

плаќање: 30% аванс од T / T,билансот надолу пред пратката.

Водечко време: witin 10-35 дена по добивањето на одредување на плаќање.

гаранција: во рок од една година од денот на B / L.


Испраќам барање

  • спецификација

Овој најнов промовира високи перформанси polyurea / сТП пневматски ултра-висока притисок прскање & инјектирање БДФ-X може да се примени во различни градежни ситуации и тоа е погоден за повеќе двокомпонентни материјали, како што се polyurea еластомер, полиуретанска пена сите вода, полиуретанска пена материјал, полиуретанско лепило и смеси за заптивање.

Главните технички податоци

модел

БДФ-X

Макс. капацитет на протокот

2-8kg / min

вискозност опсег

200-1000CPS

Сооднос на мешање

1:1, фиксна сооднос

топлинска моќност

4500W * 2

Греење Опсег на температура

0℃~90℃

Извор на енергија

3-фаза, 4-жици

воздух извор

120psi  1.2m3 / min

излезен притисок

9-18МПА

димензија

930x800x1210mm

Тежина

125КИЛОГРАМ

стандардна конфигурација

главната машина, Еден сет

хранење пумпа, две парчиња

спреј пиштол, еден дел

Пиштол приклучок за црево 2 m, Еден сет

Греење црево 15 милиони, Еден сет

функција

1- Опремата може да се примени во областа на архитектурата, автопат, железничкиот, автомобилски, watercraft, рударска нафтени, електро-индустријата, прехранбената индустрија и др;

2- Придружните интеграција на инженеринг и структура дизајн човечкото прави компактен опрема во структурата , мали по обем, светлина во тежина, поедноставен и флексибилен во работењето. Тоа може лесно да се постапува од страна на едно лице и погоден за работа во сложени животната средина.

3- професионални и специјални изработени греење црева направи греење дури и сигурен. Црева се безбедни и издржливи со целосно затворена водоотпорни поврзување со надворешниот капак на топлинска изолација слој и анти-абразија слој;

4- Прав пат вод-тип на гас и надворешни пневматски интегриран систем за контрола прави оперативниот акција брзо и чувствително со ниска стапка на грешка и е погодно за преглед и одржување;

Испраќам барање

  Кликни за да се освежи