EN
EN

производи

производи

Emeil:[email protected]

телефон :86-051389077744

Додај :Rm1808, Зграда 27, КБР, градот Nantong, Jiangsu покраината, Кина Поштенски:226004

  • https://www.bobomachine.com/img/tube_end_forming_-72.jpg
  • https://www.bobomachine.com/upfile/2019/01/17/20190117172238_756.jpg
  • https://www.bobomachine.com/upfile/2019/01/17/20190117172247_982.jpg

Цевка Крај Формирање & намалување на машина

 

Услови за достава: EXW,FCA,ФАС,ФОБ,ЦФР,CIF,КПТ,ЦИП,DAT,ДАП,ДДП

плаќање: 30% аванс од T / T,билансот надолу пред пратката.

Водечко време: witin 10-35 дена по добивањето на одредување на плаќање.

гаранција: во рок од една година од денот на B / L.

Испраќам барање

  • спецификација

крајот цевка Машина за формирање на Прирачникот е дизајниран за да се намали крајот цевка дел од страна на ротирачки процесот Ковањето. Со надградени четири умре дизајн, на готовиот цевка претставува висок квалитет, и работа на бучава држи помалку отколку порано. 

 

функција 

Формирање со ротациони процес Ковањето за заварување процес во следниот чекор.

Четирицифрена умре дизајн за помалку бучава и подобар квалитет на производот

Специјален Дизајниран формирање умре обезбеди заварување квалитет со помалку отпад во следниот чекор..

Излиени формирање домување главата обезбеди стабилни перформанси и долг живот употреба.

Основни-бар дизајн за да се обезбеди внатрешен дијаметар за време на процесот.

 

Главните технички податоци

 

параметар 

податоци 

1 

Материјал на цевката

бакар / алуминиум / цевка Банди

2 

Дијаметар на цевка

4-20mm

3 

намалување на должина

5-50mm (прилагодено)

4 

работа брзина

10-15 парчиња / мин

5 

Внатрешен дијаметар опсег

Φ1.9-Φ10.0±0.05mm

6 

цевка за хранење

прирачник

7

моќност на мотор

1.1 KW

8 

електричен систем

380V, 50Hz, 3Phae (прилагодено)

9

димензија

  700 x 500 x 1100 mm

10

Тежина

250 КИЛОГРАМ

Испраќам барање

  Кликни за да се освежи