EN
EN

производи

производи

Emeil:[email protected]

телефон :86-051389077744

Додај :Rm1808, Зграда 27, КБР, градот Nantong, Jiangsu покраината, Кина Поштенски:226004

  • https://www.bobomachine.com/img/tube_end_forming_.jpg

Цевка Крај Формирање & проширување на машина

 

Услови за достава: EXW,FCA,ФАС,ФОБ,ЦФР,CIF,КПТ,ЦИП,DAT,ДАП,ДДП

плаќање: 30% аванс од T / T,билансот надолу пред пратката.

Водечко време: witin 10-35 дена по добивањето на одредување на плаќање.

гаранција: во рок од една година од денот на B / L.

Испраќам барање

  • спецификација

крајот цевка формирање машина прирачник има за цел да се прошири крајот на цевката со пневматски удирање со проширување умре.

 

функција 

Формирање со ротациони процес Ковањето за заварување процес во следниот чекор.

Четирицифрена умре дизајн за помалку бучава и подобар квалитет на производот

Специјален Дизајниран формирање умре обезбеди заварување квалитет со помалку отпад во следниот чекор..

Излиени формирање домување главата обезбеди стабилни перформанси и долг живот употреба.

Основни-бар дизајн за да се обезбеди внатрешен дијаметар за време на процесот.

 

Главните технички податоци

 

параметар 

податоци 

1 

Материјал на цевката

бакар / алуминиум / цевка Банди

2 

Дијаметар на цевка

4-20mm

3 

намалување на должина

5-50mm (прилагодено)

4 

работа брзина

10-15 парчиња / мин

5 

цевка за хранење

прирачник

6 

ЕЕС

пневматски диск

7 

димензија

  700 x 500 x 1100 mm

8

Тежина

200 КИЛОГРАМ

Испраќам барање

  Кликни за да се освежи