EN
EN

производи

производи

Emeil:[email protected]

телефон :86-051389077744

Додај :Rm1808, Зграда 27, КБР, градот Nantong, Jiangsu покраината, Кина Поштенски:226004

  • https://www.bobomachine.com/img/three_axis_foam_injection_machine.jpg

Три оска Пена инекција машина

 

Услови за достава: EXW,FCA,ФАС,ФОБ,ЦФР,CIF,КПТ,ЦИП,DAT,ДАП,ДДП

плаќање: 30% аванс од T / T,билансот надолу пред пратката.

Водечко време: witin 10-35 дена по добивањето на одредување на плаќање.

гаранција: во рок од една година од денот на B / L.


Испраќам барање

  • спецификација

функција 

1.  Главните перформанси на оваа машина достигна напредно ниво на иста линија на увезената опрема, и со опции како целосна автоматизација, сигурен перформанси, лесен за ракување и одржување.

2.  Оваа машина може да се прелива запечатување лента со различен облик на чинија или жлеб да се исполнат барањата, нејзините тенки авто-кожа површина проект мазна и еластична, Шо својата цврстина проект A10 ~ 20. Со цел да се прелива запечатување лента со сигурност, машина се опремени со мини прецизни поливајќи систем со карактеристики на фино нагодување и сигурна истураше.

3.  системот на автоматско служат мотор опремен со LCD компјутер за контрола на автоматски процес фрлаат за да се исполнат форма се бара од страна на клиентите.

конфигурација 

1. резервоарот за складирање на материјал е направен од три слоја од нерѓосувачки челик со миксер и авто постојан систем за температура. Исто така е опремен со систем за автоматско хранење и индикатор материјално ниво.

2. пумпа материјал е мала брзина, висока прецизност мерење пумпа со прецизни управувано и numberical екранот уред. Исто така е опремен со ладење и materail температура автоматски систем за контрола на.

3. главата на инјектирање промена на работното место (истураше, назад циклус, чистење) автоматски, и главата на инјекција ќе се движат пневматски по истураше, и чистење на главата од страна на програмата за контрола на. Исто така е опремен со уред за автоматско хранење станица.

4. Висока брзина на движење на вбризгување на главата со автоматски 3 оска манипулатор, може да налевање на печат во Sqaure, правоаголник, др посебен облик.

5. На хидраулична преса, температура, и фрлаат капацитет е контролирана од страна на компјутерот.

Главните технички податоци

предмети

GZ20F-I (рамен тип)

GZ20F-II (тип жлеб)

излез капацитет (g / ови)

0.5-3

3-5

мешавина Сооднос

100:20-32

100:20-32

Ефективни работни големина X / Y (mm)

2200 x 1200

2200 x 1200

Преселба на брзина (m / min)

8-25

8-25

Вискозност од мешан материјал (CPS)

1500-3000

1000-1500

Испраќам барање

  Кликни за да се освежи