EN
EN

производи

производи

Emeil:[email protected]

телефон :86-051389077744

Додај :Rm1808, Зграда 27, КБР, градот Nantong, Jiangsu покраината, Кина Поштенски:226004

  • https://www.bobomachine.com/img/tdf_duct_corner_punching_line.jpg

TDF Duct катче Удирање линија

 

Услови за достава: EXW,FCA,ФАС,ФОБ,ЦФР,CIF,КПТ,ЦИП,DAT,ДАП,ДДП

плаќање: 30% аванс од T / T,билансот надолу пред пратката.

Водечко време: witin 10-35 дена по добивањето на одредување на плаќање.

гаранција: во рок од една година од денот на B / L.


Испраќам барање

  • спецификација

Оваа линија е наменета за лим формирање и бришење цел со автоматска работа.

 

производство на проток 

Decoiling и зацрвстувањето машина → хранење ролери уред → удирање машина

 

Технички податоци 

1

материјал

Челик во калем

2

Достапно Надворешен дијаметар

Ф1200mm

3

Достапни внатрешни Дијаметар

Ф508±10mm

4

Ширина од челик Газа

150mm

5

Дебелина на челик Газа

1.5-2.0 mm

6

Тежината на намотката

≤500 килограм

7

работа брзина

45парчиња / мин

8

моќ

380V±10%

9

Воздушен притисок

≥0.5МПА

 

2.1 Decoiling и зацрвстувањето машина 

Машината Decoiling е тип механички проширување со пасивни управувано, работат со зацрвстувањето машина која е активна управувано машина со мотор.

 

модел

BML-150

1

Макс. лист ширина

150mm

2

лист Дебелина

0.5-3.0mm

3

Внатрешен дијаметар на намотката

450-530mm

4

Надворешниот дијаметар на намотката

max. 1200mm

5

Макс. калем Тежина

500килограм

6

Хранење Големина ролери

60mm x 2pieces + 80mm x 2pieces

7

Зацрвстувањето ролери Големина

50mm x 7pieces

8

проширување

рачно да се прошири со рачка

9

редуктор Сооднос

1/30

10

Возење на мотор

1.5kW

2.2 Автоматски ролери вовлекување Уред 

уред за автоматско хранење ролери е поврзан удар прес нерешено бар, брзината хранење натпревар со печат и. 

 

модел

BRF-2010NS

1

Погодно Калем Ширина

200mm

2

Соодветен материјал Дебелина

max.3.5mm

3

хранење должина

100mm

4

хранење брзина

иста како и брзина удирање.

5

хранење Прецизност

+/- 0.2mm

6

Тежина

155килограм

2.3 удирање машина 

 

тип

JD21-80A

1

номинална сила

800kN

2

Мозочен удар по номинална сила

9mm

3

слајд за мозочен удар

130mm

4

Мозочен удар фреквенција

45пати / мин

5

Макс умре Наместете ја височината на

320mm

6

Прилагодување на Die Висина

100mm

7

Растојание меѓу Слајд Забрани центар на рамката

300mm

8

Димензија на worktable

580 x 860mm (F-B x L-R)

9

Дебелината на worktable

100mm

10

Димензија на отворот на worktable

Φ280 x 220 x Φ380mm (горниот дијаметар x длабочина x помал дијаметар)

11

Димензија на слајд Блок дното површина

280 x 380mm

12

алатката Shank

60mm x 75mm (дијаметар x длабочина)

13

Растојание меѓу колони

410mm

14

моќност на мотор

7.5kW

15

димензија

1925mm x 1470mm x 2675mm

16

Тежина

5200килограм

2.4 Контролен систем 

Тоа е PLC систем кој заеднички decoiler,хранење,punching.make нив работи во процесот. 

Испраќам барање

  Кликни за да се освежи