EN
EN

производи

производи

Emeil:[email protected]

телефон :86-051389077744

Додај :Rm1808, Зграда 27, КБР, градот Nantong, Jiangsu покраината, Кина Поштенски:226004

  • https://www.bobomachine.com/img/stitch_welding_bsw_30.jpg
  • https://www.bobomachine.com/upfile/2019/01/22/20190122153230_878.jpg

Бод за заварување BSW 30

 

Услови за достава: EXW,FCA,ФАС,ФОБ,ЦФР,CIF,КПТ,ЦИП,DAT,ДАП,ДДП

плаќање: 30% аванс од T / T,билансот надолу пред пратката.

Водечко време: witin 10-35 дена по добивањето на одредување на плаќање.

гаранција: во рок од една година од денот на B / L.


Испраќам барање

  • спецификација

На заварувач се користи за надолжно заварување на валани злато ознаки како што се контејнери и резервоари.

Технички податоци

дијаметар опсег

100- ¢ ¢ 1000mm

заварување должина

50-1000mm

Износ на преклопување

6mm

заварување Дебелина

0.4-1.2mm

заварување брзина

2m / min

Бакарна жица Дијаметар

¢ 2.0-2.2mm

моќ

40kw

Тежина

2500Килограм

Големина опрема

1000×2000×1700mm

карактеристики

1.1 бакарна жица заварување со топење штити површината заварување од оксидација.

1.2 континуиран појас заварување или на самото место заварување е достапен.

1.3 позиционирање на стегање уредот за да се обезбеди доследна износ lapping.

1.4 нема искра, безбедно функционирање.

1.5 ВИГ / GTAW ладна / топла жица и Миг-МАГ / GMAW се комплементарни процеси на заварување.

1.6 интерфејс заеднички машина за заварување и NC контрола заварување, целосно интегриран синхрони систем.

Испраќам барање

  Кликни за да се освежи