EN
EN

производи

производи

Emeil:[email protected]

телефон :86-051389077744

Додај :Rm1808, Зграда 27, КБР, градот Nantong, Jiangsu покраината, Кина Поштенски:226004

  • https://www.bobomachine.com/img/stainless_steel_flatware_rolling_mill.jpg
  • https://www.bobomachine.com/upfile/2019/01/24/20190124095451_477.jpg
  • https://www.bobomachine.com/upfile/2019/01/24/20190124095503_956.jpg
  • https://www.bobomachine.com/upfile/2019/01/24/20190124095515_676.jpg

Нерѓосувачки челик flatware валавница

 

Услови за достава: EXW,FCA,ФАС,ФОБ,ЦФР,CIF,КПТ,ЦИП,DAT,ДАП,ДДП

плаќање: 30% аванс од T / T,билансот надолу пред пратката.

Водечко време: witin 10-35 дена по добивањето на одредување на плаќање.

гаранција: во рок од една година од денот на B / L.


Испраќам барање

  • спецификација

мелница тркалање се користи за да се тенки на челик со повеќе продолжување со ладно валање процес. Тркалање работа може да биде надолжно и попречно за различни производи, широко се користат во нерѓосувачки челик flatware, производство на прибор за јадење.

Главните технички податоци

параметар

ролери Дијаметар

тркалање  брзина

парче Дебелина

главниот мотор

димензија (L * W * H)

Тежина

единица

mm

r / min

mm

KW

mm

килограм

HYJ-300

300

44.5

1.0-4.0

7.5

2260*1610*1700

5000

HYJ-350

350

34.5

2.0-6.0

11

2310*1730*1780

6000

SYJ-250

254

46

4.0-5.0

11

2350*1600*1350

4500

функција

1- Стабилни перформанси со компактна структура, лесен за одржување.

2- Висока излезна капацитет со ниско ниво на бучава за модерни производство.

3- Напредни машина за да се спаси материјални трошоци, подобри квалитетот на производот.

4- Автоматски систем за подмачкување за да се обезбеди и перформансите на машината.

5- Мил ролери направени од 9Cr2Mo за повеќе цврстина и отпорност на абење на триење.

Испраќам барање

  Кликни за да се освежи