EN
EN

производи

производи

Контактирајте не

Email:[email protected]

телефон :+86 15962807500

Додај :КБР, Nantong , Jiangsu, Кина

  • https://www.bobomachine.com/img/spring_coiling_machine.jpg
  • https://www.bobomachine.com/upfile/2019/01/23/20190123171616_164.jpg

Пролет Свитканост машина

 

Услови за достава: EXW,FCA,ФАС,ФОБ,ЦФР,CIF,КПТ,ЦИП,DAT,ДАП,ДДП

плаќање: 30% аванс од T / T,билансот надолу пред пратката.

Водечко време: witin 10-35 дена по добивањето на одредување на плаќање.

гаранција: во рок од една година од денот на B / L.


Испраќам барање

  • спецификација

Оваа пролет свитканост машина може да се користи за производство на секој вид на прав пролет, кула пролет, повлекување пролет, двојно пресврт пролет, тензија пролет, правоаголник пролет, Пеколен пролет, фенси пролет, деформирани пролет, и разни видови на жица формирање итн.

Главните технички податоци

 

модел

BO-8620

BO-8635

BO-8645

BO-8660

BO-8680

BO-86100

1

жица Големина

(mm)

Φ0.4-Φ2.0mm

Φ0.7-Φ3.5mm

Φ1.5-4.5mm

Φ2.0-6.0mm

Φ3.0-8.0mm

Φ3.5-10.0mm

2

Максимален надворешен дијаметар

 (mm)

Φ30mm

Φ50mm

Φ65

Φ100mm

Φ120mm

МаксΦ140mm

3

жица наслови

без ограничување

без ограничување

без ограничување

без ограничување

без ограничување

без ограничување

4

брзина

(m / min)

110

75

75

75

75

75

5

Жица вовлекување на мотор(kw)

2.9

5.5

7.5

7

15

30

6

Од Дијаметар на мотор(kw)

0.4

1.0

1.5

1.5

2.9

3.8

7

теренот серво мотор

(kw)

0.4

0.75

1.0

1.5

2.0

2.9

8

Нож за сечење Серво мотор(kw)

1.0

1.3

1.8

2.7

4.4

7

11

AC

380

380

380v

380v

380v

380v

12

димензии

(mm)

1300X800X1800

1500X1000X1800

1700x1900x1200

1260X900X1600

2100X1000X2000

3000x1500x2200

13

Тежина(килограм)

400

800

1450

3000

4100

5800

предност: 

јас . За да го користите на Тајван увезени компјутерски систем за контрола и увезени серво мотор.

II. На компјутер е кинески интерфејс, лесен за работа, точно позиционирање, компјутерот може да се контролираат три за да се осум серво мотори, сите може да се синхронизираат или да ја стартувате одделно.

III. Производот има уред за прецизно следење за откривање на, тој автоматски може да се исклучи ако се најде супстандардни производи.

IV. Параметри, како што надворешниот дијаметар и агол може да биде изменета во секој момент според работниот статус прикажани на екранот

V. механички автоматски дизајн на снабдување подмачкување нафта, за да се обезбеди движење на опрема за долго време

VII. Кога се има безжична, скршени, завиткан жица, автоматски дизајн исклучување и жица рамка автоматска функција да се направи производство полесно и ефикасно.

VIII. Производот се применува за производство на прав облик пролет, пагода пролет, автомобилски извори, амортизацијата пролет и други високи барања за пролет.

Испраќам барање

  Кликни за да се освежи