EN
EN

производи

производи

Emeil:[email protected]

телефон :86-051389077744

Додај :Rm1808, Зграда 27, КБР, градот Nantong, Jiangsu покраината, Кина Поштенски:226004

  • https://www.bobomachine.com/img/spot_welding_machine_dn_40.jpg
  • https://www.bobomachine.com/upfile/2019/01/22/20190122143454_158.jpg
  • https://www.bobomachine.com/upfile/2019/01/22/20190122143516_916.jpg

Спот за заварување Машинско DN-40

 

Услови за достава: EXW,FCA,ФАС,ФОБ,ЦФР,CIF,КПТ,ЦИП,DAT,ДАП,ДДП

плаќање: 30% аванс од T / T,билансот надолу пред пратката.

Водечко време: witin 10-35 дена по добивањето на одредување на плаќање.

гаранција: во рок од една година од денот на B / L.


Испраќам барање

  • спецификација

Место заварувач главно се користи за поцинкуван лим и цевка од нерѓосувачки челик појавување парче на самото место заварување, во споредба со цвест заварувач поекономично. Има многу модели за да изберете од.

Технички податоци

влезен напон

380V

Внесете капацитет

40kva

транспорт Времетраење

12%

заварување Дебелина

1.5+1.5mm

Максимален притисок

393N

електрода Пат

60mm

Тежина

236килограм

Димензии

1100×550×1700mm

 карактеристики

1.1 дигитален дисплеј, Саладин контрола
1.2 прилагодување на тековната, лесно да се контролира
1.3 може да се изменуваат во согласност со барањата на клиентите

Испраќам барање

  Кликни за да се освежи