EN
EN

производи

производи

Контактирајте не

Email:[email protected]

телефон :+86 15962807500

Додај :КБР, Nantong , Jiangsu, Кина

  • https://www.bobomachine.com/img/spiral_filter_core_making_machine.jpg
  • https://www.bobomachine.com/upfile/2019/01/23/20190123180935_890.jpg

Спирални Филтер Основни машина за правење

 

Услови за достава: EXW,FCA,ФАС,ФОБ,ЦФР,CIF,КПТ,ЦИП,DAT,ДАП,ДДП

плаќање: 30% аванс од T / T,билансот надолу пред пратката.

Водечко време: witin 10-35 дена по добивањето на одредување на плаќање.

гаранција: во рок од една година од денот на B / L.

 

Испраќам барање

  • спецификација

Оваа машина е специјално за производство на јадрата на автомобилската филтри. 

главни карактеристики

2.1 Многу лесно и брзо да се промени на дијаметарот на спирала цевка.

2.2 Секое должина може да се намали во согласност со барањата на клиентите.

2.3 Со прилагодување на спојката, машина може да биде погоден за различни дебелина материјали.

2.4 Саладин контрола го прави високо ефикасни, стабилен квалитет, помалку процедури и материјали и така ја намалува трошоци на производство.

2.5 течност диск, големи возење момент и стабилна рок. 

Главните технички податоци

3.1 капацитет на производство: 1.2 ~ 1.6 m / min

3.2 Дијаметар опсег на филтер јадрото: 40mm ~ 150mm

3.3 Должина на јадрото: било, неограничени

3.4 Дебелина на суровина: 0.20~ 0.40mm

3.5 Ширина на суровина 50 mm,или 60mm

3.6 моќност на мотор: 3kw

3.7 Електрична струја: 380V / 50Hz (може да биде во согласност со барањата на клиентите)

3.8 Тежина: 800килограм

3.9 Димензија на главниот дел: 1300mm x 1000mm x 1400mm

3.10 Димензии на багажникот за истовар: 1200mm x 800mm x 760mm.

3.11 Опремувањето на линија: decoiler, единица за формирање на, летаат машина

Испраќам барање

  Кликни за да се освежи