EN
EN

производи

производи

Emeil:[email protected]

телефон :86-051389077744

Додај :Rm1808, Зграда 27, КБР, градот Nantong, Jiangsu покраината, Кина Поштенски:226004

  • https://www.bobomachine.com/img/spiral_duct_machine_btf_ii.jpg
  • https://www.bobomachine.com/upfile/2019/01/22/20190122135357_283.jpg
  • https://www.bobomachine.com/upfile/2019/01/22/20190122135407_466.jpg

Спирала Duct машина BTF-II

 

Услови за достава: EXW,FCA,ФАС,ФОБ,ЦФР,CIF,КПТ,ЦИП,DAT,ДАП,ДДП

плаќање: 30% аванс од T / T,билансот надолу пред пратката.

Водечко време: witin 10-35 дена по добивањето на одредување на плаќање.

гаранција: во рок од една година од денот на B / L.


Испраќам барање

  • спецификација

канал машина спирала BTF-II е широко се користи во спирала греење и лим индустрии. За да се задоволат производство автоматизација, зголеми ефикасноста на производството и намалување на шумот. Спиралата tubeformer користење на фиксен мувла и се тркалаат смолкнување намалување за да заштедите време и работна сила .

Технички Параметар

СПЕЦИФИКАЦИИ НА

Дијаметар на кружни цевки

100mm ~ 1600mm

Макс. цевка должина

не се ограничени

дебелина

0.4 ~ 1.2mm

ширината на

137mm

Газа Хранење брзина

1~ 35m / min, прилагодливи

соодветен материјал

алуминиум, од нерѓосувачки челик, галванизиран челик, боја обложени челик, итн

Тежина

2300Килограм

Моќта на главниот мотор

16KW

Моќта на хидраулични мотор

4KW

Моќта на вода за ладење пумпа мотор

125W

Моќта на материјал хранење на мотор

125w

карактеристики

1.1 Фиксна калибар мувла, потребно прилагодување.

1.2 Индукција сечење должина.

1.3 Патентиран летање сечење смолкнување без burrs.

1.4 По сечење е завршена, материјалот е автоматски.

1.5 Ги исполнуваат европските и американските стандарди на пазарот од н.е., CE сертификат.

Испраќам барање

  Кликни за да се освежи