EN
EN

производи

производи

Контактирајте не

Email:[email protected]

телефон :+86 15962807500

Додај :КБР, Nantong , Jiangsu, Кина

  • https://www.bobomachine.com/img/spiral_corrugated_culvert_pipe_machine.jpg
  • https://www.bobomachine.com/upfile/2019/01/23/20190123180501_132.jpg

Брановидни Водосток спирала цевка машина

 

Услови за достава: EXW,FCA,ФАС,ФОБ,ЦФР,CIF,КПТ,ЦИП,DAT,ДАП,ДДП

плаќање: 30% аванс од T / T,билансот надолу пред пратката.

Водечко време: witin 10-35 дена по добивањето на одредување на плаќање.

гаранција: во рок од една година од денот на B / L.

 

Испраќам барање

  • спецификација

брановидни цевки спирала е широко се користи за конкретни posttension цел, како што дренажа пропуст, фондацијата јама, столбната плоча, различни подземни изградба, итн.

Главните технички податоци

дијаметар опсег: 600-3600mm

должина канал: до 12m

материјал: Ладно валани челични ленти 2-3 x300mm (дебелина x ширина)

corrugation дизајн: 68 x 13 mm (76 x 25mm, 125 x 25mm може да биде опција со екстра цена)

Decoiler: вертикален тип, max.3000kg

seaming заклучување: спирала заклучување формирање

продуктивноста: 0-20m / min, прилагодливи

Контролен систем: Саладин контрола со екран на допир

сечење начин: сечење со плазма

управувано: Моторизирани и хидраулични

моќност на мотор: 33KW

вкупната големина: 3900x1600x1400mm

Тежина: 10тон

Испраќам барање

  Кликни за да се освежи