EN
EN

производи

производи

Emeil:[email protected]

телефон :86-051389077744

Додај :Rm1808, Зграда 27, КБР, градот Nantong, Jiangsu покраината, Кина Поштенски:226004

  • https://www.bobomachine.com/img/six_station_inner_polishing_machine.jpg
  • https://www.bobomachine.com/upfile/2019/01/24/20190124092933_866.jpg
  • https://www.bobomachine.com/upfile/2019/01/24/20190124092946_664.jpg

Шест-станица Внатрешна машина за полирање

 

Услови за достава: EXW,FCA,ФАС,ФОБ,ЦФР,CIF,КПТ,ЦИП,DAT,ДАП,ДДП

плаќање: 30% аванс од T / T,билансот надолу пред пратката.

Водечко време: witin 10-35 дена по добивањето на одредување на плаќање.

гаранција: во рок од една година од денот на B / L.


Испраќам барање

  • спецификација

На шест-станица внатрешна машина за полирање е дизајниран со ротирачки диск мулти-станица worktable, кои би можеле да Стегач за пет работа парчиња, за да се заврши груба полирање и фино полирање. Тоа е погоден за масовно производство на различни кружни метални контејнери.

Главните технички податоци

worktable Големина

1750mm×22mm (дијаметар x дебелина)

Worktable диск Моќност на мотор

4.4kw (серво мотор)

станица Кол

шест

Worktable брзина на вртење

0-5r / min

Worktable ротација Моќност на мотор

4kw со фреквентен конвертор

Полирање Раководител Кол

5глави

Полирање Моќност на мотор

7.5kw / 4kw

Полирање глава вретено брзина

2900 r / мин

Полирање вретеното Дијаметар

25mm

Дијаметар полирање тркала

≤200mm

Полирање тркала Ширина

≤120mm

Макс Парче Големина

320mm x 260mm

Макс. парче Тежина

50килограм (вклучувајќи го и калапи)

Полирање Надомест мотор

0.37kw

главните Волумен големина

80x400mm

Полирање восок систем

спреј пиштол висок притисок

Полирање складирање восок

вклучено

Систем за контрола на PLC

Mitsubishi

вакуум Генератор

SMC

вкупната големина (со прашина колекција Соба)

7000 x 6600 x 2500mm

Тежина

за 15 тон

функција

1- Притисокот работа за секоја станица може да се поставува на друго место.

2- Секоја станица може да се постави произволно во зависност од полирање материјал.

3- за полирање траење за секоја станица може да се постави независно за да се исполнат различни барања за полирање.

4- Опремени со автоматски синхронизација восок прскање систем, фреквенција и капацитет да се нагодуваат.

5- Автоматски броење и приказ за производство излез.

6- Рачна или автоматска контрола за брзо префрлување, лесно да се debug.

7- Секој неуспех ќе биде приказ на екранот на компјутерот, кој е лесен за одржување.

8- Опремени со Mitsubishi програмабилен контролер (PLC) од Јапонија.

Испраќам барање

  Кликни за да се освежи