EN
EN

СТП полиуретанска изолација вбризгување на пена машина испратени во Перу

време:2019-06-15 коментар:
Опис на производот

Висока или ниска полиуретанска пена притисок на вбризгување машина

полиуретанска пена инекција машина на висок притисок за продажба е посебно дизајниран за мемори пена, перница, чевли, единствена , мотоцикл автомобил инјекција седиштето работа и така натаму. Тоа се однесува и на пена за пакување , особено погоден за pricise, кревка, скапа стока packaging.This машина е контролирана од страна на Саладин, висока точност, едноставна операција, лесен за одржување. Кога пред-собата првата инјекција е завршена, алармантна реле ќе им даде на аларми.
Висок притисок СТП инекција машина

Карактеристиките на висок притисок пенење машина за продажба се добра мешање ефект, без остаток, Не средство за чистење, високи трошоци за производство, висока потрошувачка на енергија, вбризгување под висок притисок, униформност висока пена.

Низок притисок СТП инекција машина

Карактеристиките на низок притисок пенење машина за продажба се ниски трошоци за производство, едноставна структура, погодни за одржување и ниска потрошувачка на енергија.

Детална Спец
Не.
параметар
податоци
1
Необработен матерјал
Двокомпонентна полиуретанска
2
Материјал вискозитет(22℃)
1000~ 3000CPSPas
3
капацитет инјекција флукс
30-90g / ови
4
сооднос на мешање
100:100
5
мешање на главата
компулсивно динамичен / статични мешање
6
Снабдувањето со компримиран воздух
сува, без масло  притисок:0.6-0.8MPa
7
системот за греење
6KW x 2, автоматска контрола на
8
Електроенергетскиот систем
380V 50HZ,3фаза
9
Номинална моќност
за 12kW
10
должина на цревото
6 метар
11
машина Тежина
2500килограм
апликација

 

детални слики

материјал на резервоарот

резервоарот Две сендвич греење, плус изолација, брзо загревање, ниска потрошувачка на енергија.
Материјал на резервоарот: SS304
Големината на хранење прирабница: φ150
капацитет: 250L
Квантитет: 2

мешање на главата

главата за мешање донесува лебдат механички заптивки, и неговиот висок стриже мешање завртка главата, која може да се меша два материјали со подобри перформанси.

чистење на резервоарот

материјал: од нерѓосувачки челик

капацитет: 20L
Хранење прирабница: φ110 

На излезот е во долната страна.

Висок притисок полиуретанска СТП машина може да се примени на пена за пакување , особено погоден за pricise, кревка, пакување скапа стока.

полиуретанска пена инекција машина на висок притисок за продажба е посебно дизајниран за мемори пена, перница, чевли, единствен и мотоцикл столче инјекција работа. Оваа машина е контролирана од страна на Саладин, висока точност, едноставна операција, лесен за одржување. Кога пред-собата првата инјекција е завршена, алармантна реле ќе им даде на аларми.

пакување & испорака
пакување
големина
1590 x 1200 x 2400mm
Тежина
2500килограм
пакување Детали
Нормалната пакет е дрвена кутија(големина: L * W * H). Ако извоз во европските земји,дрвена кутија ќе биде fumigated.If сад е премногу tigher,ние ќе ги искористиме ЈП филм за пакување или да го спакуваат во согласност со клиенти посебно барање.