EN
EN

производи

производи

Контактирајте не

Email:[email protected]

телефон :+86 15962807500

Додај :КБР, Nantong , Jiangsu, Кина

  • https://www.bobomachine.com/img/knife_grinding_machine_sm_300a.jpg
  • https://www.bobomachine.com/upfile/2019/01/24/20190124100902_526.jpg

Нож Брусни Машинско (SM-300A)

 

Услови за достава: EXW,FCA,ФАС,ФОБ,ЦФР,CIF,КПТ,ЦИП,DAT,ДАП,ДДП

плаќање: 30% аванс од T / T,билансот надолу пред пратката.

Водечко време: witin 10-35 дена по добивањето на одредување на плаќање.

гаранција: во рок од една година од денот на B / L.


Испраќам барање

  • спецификација

Машината се користи за мелење на сечење на работ на ножеви, опремени со специјални расо менгеме, исто така, може да се користи за мелење филе, прав агол, итн.

Главните технички податоци

1. модел: SM-300A

2. Големина на мелење тркало: φ 300-130*φ25*25(OD * ID * H)

3. Макс удар на ножот се одморат хидро-цилиндричен: 450mm

4. Макс мелење должина: 380mm

5. моќност на мотор: 5.5kw

6. Фреквенција на главниот мотор: 50HZ

7. Ротирачки брзина од главниот мотор: 1450r / min

8. Брзина на ротирање на мелење тркало: 2054r / min

9. Моќта на пумпа за вода: 150W

10. Фреквенција на пумпа за вода: 50HZ

11. Брзина на ротирање на пумпа за вода: 1400r / min

12. Тежина: 1800килограм

13. Габаритни димензии: 1650*1500*1500mm

карактеристики

1. Лесен за ракување и прилагодување

2. Машината е направена од прекумерно задебелување на леано железо одлеаноци, може подобрување на механичка сила и цврстина

3. Контролирани од страна на хидрауличниот систем

4. Главната ротирачки дел се донесени од страна на висок квалитет на лежишта

Испраќам барање

  Кликни за да се освежи