EN
EN

производи

производи

Emeil:[email protected]

телефон :86-051389077744

Додај :Rm1808, Зграда 27, КБР, градот Nantong, Jiangsu покраината, Кина Поштенски:226004

  • https://www.bobomachine.com/img/inner_surface_polishing_machine.jpg
  • https://www.bobomachine.com/upfile/2019/01/24/20190124092443_152.jpg

Внатрешната површина машина за полирање

 

Услови за достава: EXW,FCA,ФАС,ФОБ,ЦФР,CIF,КПТ,ЦИП,DAT,ДАП,ДДП

плаќање: 30% аванс од T / T,билансот надолу пред пратката.

Водечко време: witin 10-35 дена по добивањето на одредување на плаќање.

гаранција: во рок од една година од денот на B / L.


Испраќам барање

  • спецификација

ова машина за полирање е полу-автоматска машина, тоа е главно се користи за полирање на внатрешната површина на метал сад во форма на круг, и на страничниот ѕид и на дното. Две или повеќе множества машина може да се комбинираат линија за производство на висока продуктивност.

Главните технички податоци

1. модел: MB4220-A

2. дијаметар работното парче: до 400mm

3. работното парче височина: 50-300mm

4. Работа брзина парче ротирање: 28-140RMP, stepless прилагодување

5. дијаметар полирање тркала: до 200mm

6. Полирање брзина тркала ротирање: 2900вртежи во минута

7. Работа воздушен притисок: 0.5-0.8MPa

8. Моќност на моторот за полирање тркала: 7.5KW

9. Моќност на моторот за работното парче тела: 0.75KW

10. димензија: 2170 x 1880 x 1500 mm

11. Тежина: за 1500kg

карактеристики

1. Алатката за стегање може да се прилагоди според цртеж / работното парче

2. На тркала полирање е променлива за различна големина и површина полирање.

3. Делото работа е утврден од страна вакуум-sorb за стабилно држење и лесно истовар.

Испраќам барање

  Кликни за да се освежи