EN
EN

производи

Контактирајте не

Email:[email protected]

телефон :+86 15962807500

Додај :КБР, Nantong , Jiangsu, Кина

  • /img / хидрауличен polyurea --- PU-прскање-machine.jpg

хидраулични Polyurea / Пу прскање машина

 

Услови за достава: EXW,FCA,ФАС,ФОБ,ЦФР,CIF,КПТ,ЦИП,DAT,ДАП,ДДП

плаќање: 30% аванс од T / T,билансот надолу пред пратката.

Водечко време: witin 10-35 дена по добивањето на одредување на плаќање.

гаранција: во рок од една година од денот на B / L.


Испраќам барање

  • спецификација

Хидрауличните polyurea / PU прскање машина БДФ-V е специјално дизајниран за polyurea еластомер производ, која се користи за ѕид, покривот, фрижидер, резервоарот тело, заштита на гасоводот палто за абразивни површина, водоотпорен, антисептик цел. Машината има точно мерење, дури и мешање, предност пренослив и со високи перформанси, особено погоден за теренска

функција

1- Хоризонтална-наспроти двете начин proportioning пумпа донесе коаксијален дизајн тип, за да се избегне

несовпаѓање притисок поради гравитацијата. Сите на инсулинската пумпа опремени со притисок

прекинувачот преоптоварување заштита за итни случаи стоп.

2- Главната машина систем за греење донесе независна алуминиумскиот грејач, опремен со 8

парчиња греење бар висок капацитет за повеќе моќни Капацитет на греење, особено погоден за

ниска температура на работа во текот на зимата. контролор на температура опремен со дисплеј,

мерење и уред за заштита од прекумерна топлина.

3- Само-чистење на системот

резервоарот растворувач инсталиран на материјал А од страна на, со континуирано чистење на мерење пумпа

печат за да се избегне изоцијанат кристализација на лого. животот на машината дел може да продолжите со

помалку триење, исто така лесно за одржување.

4- надомест притисок

За да се обезбеди стабилна работа под притисок, ние се инсталира уредот надомест притисок во внатрешноста

хидраулична пумпа да се добие подобар резултат на мешање.

5- Хидрауличен систем дискот

Хидрауличниот систем опремен со увезени мотор, пумпа во клучните делови. дополнителните

радијатор систем е опремен да се избегне грешка на перформанси, бидејќи на висока температура на маслото.

 

Модел БДФ-V

Макс. капацитет на проток 2-8kg / мин

сооднос на мешање 1:1, фиксна сооднос

Материјал спектар вискозитет 200-1000CPS (температура операција)

Макс. 25MPa на притисокот

Еден материјал излез притиснете Max.26MPa

Хидрауличен притисок 8-12MPa (за работа)

Материјал греење капацитет 9000W X 2

Црево 3200W Капацитет на греење

Макс. Црево должина 90M

Електричен систем 38а x 3 + 16A -380V 3Phase

Управувано систем за целосна хидраулична

Систем за чистење чистење Пневматски

димензија 1100x700x1400mm

Испраќам барање

  Кликни за да се освежи