EN
EN

производи

производи

Emeil:[email protected]

телефон :86-051389077744

Додај :Rm1808, Зграда 27, КБР, градот Nantong, Jiangsu покраината, Кина Поштенски:226004

  • https://www.bobomachine.com/img/hydraulic_elbow_forming_machine_bem_1250-14.jpg
  • https://www.bobomachine.com/upfile/2019/01/22/20190122160629_595.jpg
  • https://www.bobomachine.com/upfile/2019/01/22/20190122160645_265.jpg

Хидраулични Лактот Формирање машина Ова е нашиот 1250

 

Услови за достава: EXW,FCA,ФАС,ФОБ,ЦФР,CIF,КПТ,ЦИП,DAT,ДАП,ДДП

плаќање: 30% аванс од T / T,билансот надолу пред пратката.

Водечко време: witin 10-35 дена по добивањето на одредување на плаќање.

гаранција: во рок од една година од денот на B / L.


Испраќам барање

  • спецификација

хидраулични лактот машина BEM1250 на е professinal машина дизајнирана за воздух пропустливи цевка зглобовите. Тоа е во функција на flanging и цвест затворање, повеќето брзо машина брзината gorelocker формирање.

Технички податоци

дијаметри

¢ 100 mm – ¢ 1250mm

метал Газа Работни дебелина

црна челик

0.4-1.2mm

галванизиран челик

0.4 -1.2mm

од нерѓосувачки челик

0.4-0.8mm

алуминиум

0.4-1.2mm

Макс Вклучување на брзина

120m / min

хидраулично масло

55L

Воздушен притисок

75L / час 6bar

моќност на мотор

主机 功率

4KW

冷 区 风扇 功率

120W

Тежина

750килограм

Dimenison

2700 mm×900 mm×1100mm

карактеристики

1.1 Минималниот дијаметар е 100мм.

1.2 брзина на формирање е 5 пати поголема од таа на обичните лактот машина.

1.3 Хидрауличните станица се увезени од Италија и е стабилна во форма. ,

1.4 регулирање флексибилни брзина, висока ефикасност работа и лесно ракување.

1.5 5мм / 7mm прирабница спецификации.

1.6 Меѓународни дизајн. 

Испраќам барање

  Кликни за да се освежи