EN
EN

производи

производи

Emeil:[email protected]

телефон :86-051389077744

Додај :Rm1808, Зграда 27, КБР, градот Nantong, Jiangsu покраината, Кина Поштенски:226004

  • https://www.bobomachine.com/img/hydraulic_driven_polyurethane_perfusion_machine.jpg

Хидраулични Управувано полиуретанска Перфузионите машина

 

Услови за достава: EXW,FCA,ФАС,ФОБ,ЦФР,CIF,КПТ,ЦИП,DAT,ДАП,ДДП

плаќање: 30% аванс од T / T,билансот надолу пред пратката.

Водечко време: witin 10-35 дена по добивањето на одредување на плаќање.

гаранција: во рок од една година од денот на B / L.


Испраќам барање

  • спецификација

хидраулични управувано полиуретанска пена перфузија машина се користи главно за перфузија на пена за изолација за соларна резервоари. Тоа е целосно хидраулични управувано, на тој начин со подобри перформанси микс.

Главните технички податоци

Не.

Опис

податоци

1

флукс капацитет

4-8 Kg / min

2

возење Метод

хидраулични управувано

3

мешање на притисок

10-15 MPa

4

Макс Водени притисок

21МПА

5

хидрауличен притисок

8-12МПА

6

електричен ЕЕС

380v, 50Hz, 5000w или кориснички

7

Бруто тежина

150Килограм

8

пакет Димензии

600 X 600 X 1100 mm

функција

1- хидраулични управувано

Овој модел е целосно хидраулични управувано, со подобро и повеќе стабилни перформанси.

2- Главната машина систем за греење

Главната машина донесе посебен алуминиум грејач, опремени со моќни греење бар за подобар капацитет за греење, погоден за ниска температура работа во зима. Системот за контрола на температурата со број на екран, со мерење и системот за заштита од преоптоварување за контрола на температурата точно.

3- Црева системот за греење

Двете црево се загрева одделно со најновите завиткани во греење технологија, тоа е многу подобро отколку на традиционалниот, за да се обезбеди материјал има најдобра температура и вискозност пред мешање и прскање.

Испраќам барање

  Кликни за да се освежи