EN
EN

производи

производи

Emeil:[email protected]

телефон :+86 15962807500(Whatsapp)

Додај :КБР, Nantong , Jiangsu, Кина

  • https://www.bobomachine.com/upfile/2019/01/24/20190124091240_964.jpg
  • https://www.bobomachine.com/upfile/2019/01/24/20190124091652_348.jpg

Хидраулични Прес Длабоко Извлекување

 

Услови за достава: EXW,FCA,ФАС,ФОБ,ЦФР,CIF,КПТ,ЦИП,DAT,ДАП,ДДП

плаќање: 30% аванс од T / T,билансот надолу пред пратката.

Водечко време: witin 10-35 дена по добивањето на одредување на плаќање.

гаранција: во рок од една година од денот на B / L.


Испраќам барање

  • спецификација

длабоко цртање хидраулични притиснете го, со четири колона структура, опремени со хидрауличен систем на празно носителот и излез систем,поддршка фотоелектрически уред за заштита,и, исто така, можат да бидат опремени со систем за регулирање stepless напон, тоа главно се користи за алуминиум и нерѓосувачки челик длабоко извлекување, flanging итн.

Главните технички податоци

модел

БЈА-35

БЈА-65

БЈА-100

БЈА-150

БЈА-280

Номинална сила на главната масло Волумен (KN)

250

400

600

1000

2000

Максимален работен притисок на главната масло Волумен Течни (МПА)

20

20

20

20

20

Господар цилиндар Врати сили (KN)

30

35

95

57

100

Номинален притисок од притисочната страна Волумен(KN)

100

250

400

500

800

Максимален работен притисок на притисочната страна Волумен Течни (МПА)

20

20

20

20

25

Номинална сила од одбиените Материјал Волумен (KN)

20

20

20

20

30

Макс удар Активности Зрак (mm)

400

450

450

500

600

Макс удар од страна на притисок цилиндар клипот(mm)

200

200

250

250

300

Макс удар на Одбиени Материјал Волумен (mm)

150

160

180

200

220

Растојание меѓу клипот зрак и worktable(mm)

Макс: 700

мин: 300

Макс:750

мин: 300

Макс: 850

мин: 350

Макс: 900

мин: 400

Макс: 1050

мин: 450

Активности зрак лифтинг брзина

Испразни Descemding(mm / s)

220

190

210

175

120

принудувајќи (mm / s)

10/22

10/25

12.5/23

12/30

10/29

враќање Пат(mm / s)

 

195

220

120

155

180

Притисочната страна цилиндар клипот Растечки Брзина (mm / s)

100

75

75

65

100

Одбиени Материјал Волумен исфрлувачот Брзина (mm / s)

60

60

60

60

60

моќност на мотор (kw)

5.5

7.5

11

15

30

worktable Големина(mm)

Лево и десно

500

550

600

650

800

Напред и назад

550

600

700

750

900

Димензии (mm)

1510*985*2730

1555*1090*2735

1710*1322*3200

1840*1430*3375

2115*1750*4000

Тежина (t)

1.5

1.8

3

4.5

8

карактеристики 

1.ниска потрошувачка, ниско ниво на бучава

2.Висока прецизност и со голема брзина

3.Преголемиот притисок и со текот на патување може да се заштитени автоматски

4.Масло печат донесе полициклични водич технологија, со високи перформанси

5.Кертриџ вентил блок поддршка на технологијата, Уверете се дека центар праг не ќе се намалат

Испраќам барање

  Кликни за да се освежи