EN
EN

производи

производи

Контактирајте не

Email:[email protected]

телефон :+86 15962807500

Додај :КБР, Nantong , Jiangsu, Кина

  • https://www.bobomachine.com/img/hp_spray_foam_machine_bdf_iv.jpg
  • https://www.bobomachine.com/upfile/2019/01/18/20190118100326_653.jpg

На HP Спреј пена машина БДФ-IV

 

Услови за достава: EXW,FCA,ФАС,ФОБ,ЦФР,CIF,КПТ,ЦИП,DAT,ДАП,ДДП

плаќање: 30% аванс од T / T,билансот надолу пред пратката.

Водечко време: witin 10-35 дена по добивањето на одредување на плаќање.

гаранција: во рок од една година од денот на B / L.

 

Испраќам барање

  • спецификација

БДФ-IV пневматски висок притисок прскање PU пена машина е дизајн за теренска, со точноста на мерењето, дури и мешање, подвижен и преносни структура и рамнотежа на цена и перформанси. спреј пена машина HP е широко се користи за ѕид, покривот, фрижидер, цевка изолација цел.

 

функција

1- пневматски мотор

Пневматски мотор усвојат најновиот насока промени за двојно насока работа, има повеќе стабилни перформанси споредуваат со електричен еден, погоден за комплицирана состојба теренска.

2- Висока прецизност дел пумпа

пумпа процентот е направен од нерѓосувачки челик, за да се намали на триење да се печати, продолжување животот на машината. Опремени со резервоар за нафта за DOP растворувач се користи за чистење на отпадни материјали.

3- Главната машина систем за греење

Главната машина донесе посебен алуминиум грејач, опремени со моќни греење бар за подобар капацитет за греење, погоден за ниска температура работа во зима. Системот за контрола на температурата со број на екран, со мерење и системот за заштита од преоптоварување за контрола на температурата точно.

4- Црева системот за греење

Двете црево се загрева одделно со најновите завиткани во греење технологија, тоа е многу подобро отколку на традиционалниот, за да се обезбеди материјал има најдобра температура и вискозност пред мешање и прскање.

 

Главните технички податоци

1- Макс. флукс капацитет: 4-8kg / min

2- Макс. материјал температура: 80 целзиусови

3- Материјал излезен притисок: 5-10 MPa

4- капацитет на греење: 9.5kw

5- Макс. должина на цревото: 90m

6- метод на возење: Пневматски со компресор за воздух

7- моќност на мотор: 380V, 50/60Hz, 3фаза

8- димензија:800x700x1250mm

9- Тежина: 157Килограм

10- стандардна конфигурација: а-главната машина, Еден сет

б- материјал пумпа, две парчиња

c- спреј пиштол, еден дел,

d- 15m греење црево, Еден сет.

Испраќам барање

  Кликни за да се освежи