EN
EN

производи

производи

Контактирајте не

Email:[email protected]

телефон :+86 15962807500

Додај :КБР, Nantong , Jiangsu, Кина

  • https://www.bobomachine.com/img/high_temperature_flexible_clip_air_duct_machine_pfd_600_1000.jpg
  • https://www.bobomachine.com/upfile/2019/01/23/20190123103949_457.jpg
  • https://www.bobomachine.com/upfile/2019/01/23/20190123104000_209.jpg

Висока температура Флексибилни клип воздух канал машина PFD-600/1000

 

Услови за достава: EXW,FCA,ФАС,ФОБ,ЦФР,CIF,КПТ,ЦИП,DAT,ДАП,ДДП

плаќање: 30% аванс од T / T,билансот надолу пред пратката.

Водечко време: witin 10-35 дена по добивањето на одредување на плаќање.

гаранција: во рок од една година од денот на B / L.

Испраќам барање

  • спецификација

Висока температура флексибилни клип воздух канал машина PFD-600/1000 користат за правење клип црево, висока температура вшмукување флексибилни затворени црево.

Цевката широко се користи во клима висока температура вентилација, издувниот гас, канализација, бродоградилиште, рударството, општинските инженеринг, ладење и други средини, може да се изменуваат во согласност со барањата.

Технички податоци

точка

параметар

дијаметар опсег

80mm ~ 600mm

цевка должина

1-10m

материјал

силиконска крпа / неплетено / платно

ткаенина дебелина

0.2-0.3mm

ткаенина ширина

110mm

Метална лента ширина

11mm

Метални ленти Дебелина

0.4-0.5mm

моќност на мотор

2.2KW

формирање на брзина

1-15 m / min

Тежина

500КИЛОГРАМ

димензија

2200 X 650 X 1200mm

карактеристики

1.1 Материјал замена е лесен и бара операторот.

1.3 прилагодување дијаметар е удобен.

1.4 може да се прилагоди според потребите на клиентите.

Испраќам барање

  Кликни за да се освежи