EN
EN

производи

производи

Emeil:[email protected]

телефон :86-051389077744

Додај :Rm1808, Зграда 27, КБР, градот Nantong, Jiangsu покраината, Кина Поштенски:226004

  • https://www.bobomachine.com/img/high_speed_tdc_flange_roll_former.jpg
  • https://www.bobomachine.com/upfile/2019/01/16/20190116110337_195.jpg
  • https://www.bobomachine.com/upfile/2019/01/16/20190116110345_885.jpg
  • https://www.bobomachine.com/upfile/2019/01/16/20190116110355_452.jpg

Висока брзина ТРС прирабничка тек Поранешниот

 

Услови за достава: EXW,FCA,ФАС,ФОБ,ЦФР,CIF,КПТ,ЦИП,DAT,ДАП,ДДП

плаќање: 30% аванс од T / T,билансот надолу пред пратката.

Водечко време: witin 10-35 дена по добивањето на одредување на плаќање.

гаранција: во рок од една година од денот на B / L.


Испраќам барање

  • спецификација

TDC прирабница ролна формирање машина е главно за производство на поврзување прирабници употребени во вентилација канали. На готовиот прирабници имаат многу функции, како што се висок работната ефикасност, добар запечатување ефикасноста, добри резултати поврзување, итн. Тие се погодни за оние канали со големи делови.

TDC машина за формирање прирабница ролна е составен од decoiler, Главната формирање на единици и сечење систем. Постојат два видови на сечење систем, еден е едноставна машина мелење тркало, а другиот е автоматско сечење со голема брзина за сечење – 6m / min.

Оваа серија има четири тип: Т-20, T-30, T-35, T-40.

 

Не.

модел

Ролс облик

Капацитет (мм)

Мотор (mm)

Тежина (мм)

Големина (L.W.H)

1530201

Т-20

a = 20

0.8

3

2000

2800x600x1150

1530202

T-30

a = 30

1.0

3

2200

3000x600x1150

1530203

T-40

a = 40

1.2

4

3000

3200x600x1200

1530204

T-35

a = 35

1.0

3

3000

3200x600x1200

 

Не.

модел

име

Капацитет (мм)

 

облик

1910191

T-20DC

канал катче

2.5

a = 95

 

1910192

T-30DC

канал катче

3

a = 105

 

1910193

T-40DC

канал катче

3.5

a = 123

 

1910197

LT-30

канал катче

3

a = 105

 

1910198

T-35DC

канал катче

3

a = 106

 

1910196

BC-10

канал катче

5

 

 

 

Само нормално fretsaw може да се намали агол прирабница ТРС. На должина од аголот на прирабница треба да биде помалку од 30мм секој канал работ. Сечење правец треба да биде како што е споменато во лево за да се избегне уништување на структурата  по сечење, делот треба да се ублажат.

 

Вметнете ја агол целосно во крајот на прирабници и го поправив правилно и со тоа се формира целиот прирабница рамка.

 

Инсталирајте го рамка прирабница излез на канал, од еден раб на целата прирабница.

 

Поправи прирабница рамка на канал со помош на самото место заварување или шајка. Поправање на растојание треба да биде во согласност со стандард DW144 Табела 5.

 

Предложи да се применува соодветна заптивната смеса врз внатрешната страна и надворешната страна на целата прирабница и агол прирабница по одредување.

главните Технички Parameters

Напон: 380 V, 3 фаза, 50Hz

Внесете: 5.5 kW

брзина профилирање: 30 m / min

Чекори на валци: 22 станици

Дијаметар на ролери вратило: 40mm

Дијаметар на оска глави: 32mm

Растојание помеѓу станиците: 250mm

Материјали на валци: Gcr15, угасне, HRC 58 ~ 62 степен, обложена со крути chrone

сечење: по мува систем за сечење

Број на decoilers: стандард, еден

лист дебелина : 0.4 – 1.2 mm

Тежина: 3.000 килограм

димензии (H x W x l): 6000 x 1800 x 1500 mm 

Испраќам барање

  Кликни за да се освежи