EN
EN

производи

производи

Emeil:[email protected]

телефон :86-051389077744

Додај :Rm1808, Зграда 27, КБР, градот Nantong, Jiangsu покраината, Кина Поштенски:226004

  • https://www.bobomachine.com/img/high_speed_steel_wire_cut_to_length_machine.jpg
  • https://www.bobomachine.com/upfile/2019/01/17/20190117141935_486.jpg
  • https://www.bobomachine.com/upfile/2019/01/17/20190117141945_924.jpg

Со голема брзина челик жица намалување на должината машина

 

Услови за достава: EXW,FCA,ФАС,ФОБ,ЦФР,CIF,КПТ,ЦИП,DAT,ДАП,ДДП

плаќање: 30% аванс од T / T,билансот надолу пред пратката.

Водечко време: witin 10-35 дена по добивањето на одредување на плаќање.

гаранција: во рок од една година од денот на B / L.


Испраќам барање

  • спецификација

жица челик со голема брзина намалување на должината е посебно дизајниран за жица на одлуки цевка кондензаторот, дијаметар на жица за сечење е 1.1-1.5mm. Со контрола на инверторот, тркала зацрвстувањето и сечење брзина сечилото е прилагодлив.

 функција 

● хранење, сечење со мотор управувано, зацрвстувањето со контрола на инверторот.

● Со контрола на допир екран, должина сечење, зацрвстувањето брзина ротирачки барабан, брзината хранење може да се постави и да се прилагоди.

● Уредот за зацрвстувањето опремен со авто-стоп функција кога поклопецот. И аларм за да нема хранење жица

● Серво мотор и менувач управувано систем за високо прецизни хранење.

 

конфигурација 

 

дел

бренд

Напомена

1

главната рамка

домашна

заварување

2

сликарство

домашна

боени /

 кориснички боја

3

инвертер

Teco

прилагодување на брзината

4

PLC

Делта

од н.е.

5

HMI

KINCO

-

6

кодер

Omron

од н.е.

7

контактор

Шнајдер

од н.е.

8

мотор

локален бренд

-

 

Главните технички податоци

 

параметар

податоци

1

жица материјал

Јаглерод челична жица

2

жица Дијаметар

1.1-1.5mm

3

сечење должина

100-5000mm

4

работа брзина

0~ 150m / min, прилагодлив со Инвертер

5

намалување на толеранцијата

+/-0.5mm / 1m

6

Контролен систем

Саладин контрола / HMI

7

моќност на мотор

1.50KW

8

електричен систем

380V, 50Hz, 3Phae (прилагодено)

9

димензија

1700 x 750 x 1350 mm (главната машина)

10

Тежина

860 КИЛОГРАМ

Испраќам барање

  Кликни за да се освежи