EN
EN

производи

производи

Emeil:[email protected]

телефон :86-051389077744

Додај :Rm1808, Зграда 27, КБР, градот Nantong, Jiangsu покраината, Кина Поштенски:226004

  • https://www.bobomachine.com/img/high_speed_automatic_fin_press_line.jpg
  • https://www.bobomachine.com/upfile/2019/01/17/20190117151443_822.jpg
  • https://www.bobomachine.com/upfile/2019/01/17/20190117151452_223.jpg

Со голема брзина Автоматски Прикл прес-линија

 

Услови за достава: EXW,FCA,ФАС,ФОБ,ЦФР,CIF,КПТ,ЦИП,DAT,ДАП,ДДП

плаќање: 30% аванс од T / T,билансот надолу пред пратката.

Водечко време: witin 10-35 дена по добивањето на одредување на плаќање.

гаранција: во рок од една година од денот на B / L.

Испраќам барање

  • спецификација

Главните технички податоци

податоци

единица

JLC21-45T

номинален притисок

KN

450

Номинален притисок мозочен удар

mm

1.6

Мозочен удар на слајд

mm

40

потези

мин

120-200

Макс. Висина на Die

mm

270

Die Висина прилагодување

mm

70

грлото Длабочина

mm

300

Големина на Работната маса

mm

580×860

Големината на трупот на маса

mm

350×350

Ширина на материјалот Собирање

mm

100

Големината на лизгачот Bottom

mm

360×600

Die се справи со Дупка Големина

mm

Φ40×60

Растојание меѓу колони

mm

550

главната моќ

KW

5.5

машина Големина

mm

2020×1220×2080

Тежина

КИЛОГРАМ

5000

 

конфигурација

Не.

точка

бренд или потекло

1

мотор

тајван

2

фреквенција конвертор

тајван 

3

PLC

Omron

4

Копче 

Јапонија

5

двојно Поврзување Електро-магнетни Вентил

Јапонија Taco

6

притисок заштитна уред преоптоварување

тајван Kingair

7

реле

Omron

8

Електро-магнетни Вентил

американски МЕК

9

притисок Менувач

Кореја ARK

10

контактор 

Шнајдер 

11

воздух Менувач и Надвор

Шнајдер

12

моќ Прекинувач 

тајван

13

имајќи 

Јапонија НСК

14

Нафта запечатување 

тајван NAK

15

филтер

тајван 

16

Нафта распрскувач 

тајван 

17

прилагодување Вентил

тајван 

18

завртки, ореви 

тајван

19

електричен Greese пумпа

Јапонија IHI

20

механизам за снабдување со нафта во стабилизатор

тајван 

21

Спојка 

Италија Ompi

22

Crank вратило

материјал 42CrMo по мелење

23

Упатство 

Специјални бакар

24

Софтвер 

Omron

25

воздух притисок конектор 

Кореја ARK

26

повеќе фаза Менувач

Сименс 

27

допирање екран 

тајван 

28

колекционерот и морон 

двојно позиции

 предност

1. машина линија вклучува: составот: алуминиум фолија uncoiler механизам, нафта резервоарот, почетна хранење опрема (опција), затворен високо- брзина прецизност притиснете го копчето, морон&колектор, електрични control systerm, пневматски control систем,&nbsконтролараулични control

2. на слајд има хидро-дигање функција кои ќе биде Погодно за почина инсталација / пуштање во работа

3. моќ прес брзина & вакуум Стокер е контролирани од конвертор

4. колекционерот има заштита на систем за вина работа, Не материјал warning, нема нпредупредување warning 

5. моќ притиснете го копчето има хидраулични преоптоварување систем

6. Опремени со хидраулични брза умира менување уред, одлуки почина промена повеќе брзо и Погодно.

7. хидраулични брза умира менување уред

8. хидраулични преоптоварување заштита за главните машина;

 9. Допир scereen и PLC електрични контрола систем обезбедување the сигурен работа на the автоматски печат.

Испраќам барање

  Кликни за да се освежи