EN
EN

Висок притисок PU пена спреј пена машина испрати на САД

време:2019-04-30 коментар:
Опис на производот

Технички детали

БДФ-II пневматски висок притисок прскање СТП пена машина е дизајн за сајт работа, со точноста на мерењето, дури и мешање, движен и преносни структура и рамнотежа на цена и перформанси. спреј пена машина HP е широко се користи за ѕид, покривот, фрижидер, и кутија, цевка изолација цел.

Не.
Опис
податоци
1
флукс капацитет
6-9 Kg / min
2
Макс. Температура на материјалот
90 целзиусови
3
мешање на притисок
12MPa
4
капацитет на греење
8KW
5
Макс. Должина греење црево
60метар

главни карактеристики

1- пневматски мотор

Пневматски мотор усвојат најновиот насока промени за двојно насока работа, има повеќе стабилни перформанси споредуваат со електричен еден, погоден за комплицирани сајт работа состојба.

2- Висока прецизност дел пумпа

пумпа процентот е направен од нерѓосувачки челик, за да се намали на триење да се печати, продолжување животот на машината. Опремени со резервоар за нафта за DOP растворувач за да се исчисти остатоци материјал.

3- Главната машина систем за греење

Главната машина донесе посебен алуминиум грејач, опремени со моќни греење бар за подобар капацитет за греење, погодна за ниски температури работа во зима. Системот за контрола на температурата со број на екран, со мерење и системот за заштита од преоптоварување за контрола на температурата точно.

4- Црева системот за греење

Двете црево се загрева одделно со најновите завиткани во греење технологија, тоа е многу подобро отколку на традиционалниот, за да се обезбеди материјал има најдобра температура и вискозитет пред мешање и прскање.

апликација
клучните делови

спреј пиштол

пиштол GZI серија спреј е најпопуларниот модел со 10 години признавање маркетинг. Кој се одржува со ниски трошоци за стабилни перформанси. Повеќе од 20,000 парчиња на таков спреј пиштол се користи во повеќе од 36 земји со добар фидбек.

Поврзување црева

Поврзување на цревото се користи за поврзување на цревото за греење спреј пиштол, кој е направен од гума висок притисок црево. Со цревото за поврзување, работењето на спреј пиштол ќе биде повеќе лесен и удобен .

греење црево

Цревото за греење се користи за затоплување на суровина за време на цревото тече пред прскање, која може да се задржи на вистинската температура за да се добие добар резултат пенење. Еден поставува греење црево вклучувајќи ги и двете црева за Поли и ISO, и греење жица, контролен кабел во внатрешноста, ќе им бидат понудени заедно со машината како стандардна конфигурација. Стандардната должина е 15 метри долга, која може да се прошири како на вашите барања.

хранење пумпа

машина пена спреј doesn \ 't опремување на материјал резервоарот за преносни апликација. Значи пумпите за исхрана се неопходни за да си го цица на материјалот од голема челик тапан за континуирана работа. Сите овие пумпа се направи дома со контрола на квалитетот за да се обезбеди долго време стабилна работа.

Нашата лабораторија за тестирање
нашите работилница

Машина во масовно производство за да се спаси трошоците и да ја намали вашата цена. И машина во парк за брза испорака.

Клучните делови се произведени од страна на нашите обработка центар за подобра контрола на квалитетот и испораката време.