EN
EN

производи

производи

Emeil:[email protected]

телефон :86-051389077744

Додај :Rm1808, Зграда 27, КБР, градот Nantong, Jiangsu покраината, Кина Поштенски:226004

  • https://www.bobomachine.com/img/high_pressure_pu_foam_injection_machine_cz_1800.jpg

Висок притисок СТП пена инекција машина CZ 1800

 

Услови за достава: EXW,FCA,ФАС,ФОБ,ЦФР,CIF,КПТ,ЦИП,DAT,ДАП,ДДП

плаќање: 30% аванс од T / T,билансот надолу пред пратката.

Водечко време: witin 10-35 дена по добивањето на одредување на плаќање.

гаранција: во рок од една година од денот на B / L.


Испраќам барање

  • спецификација

Високиот притисок СТП пена инекција машина CZ 1800-сопственик manyadvantages, како што се висока прецизност повтори инјектирање, дури и мешање, stableperformance, лесна работа, висок ефикасноста на производството, итн.

Главните технички параметри

Не

ite

 Технички paramet

1

пена за апликации

Цврсти пена

2

вискозитет суровина (22 ℃)

POLY ~ ~ 2500MPasISO 1000MP

3

Injectionpressu

10-20МПА(adjustabl

4

Проток(mixingratio 1:)

100~ 50kg

5

мешање rationran

1: 5 ~ 5: 1 (со прилагодување)

6

време на инјектирање

0.5~ 99.99S ​​(точно да 0.01S)

7

Материјал контрола на температурата

±2℃

8

Повторете точноста инјектирање

±1%

9

мешање на главата

CZ0812-2K,четири нафта,2

10

хидрауличен систем

проток 10L / min На притисокот во 10 ~ 20MPa

11

волумен на резервоарот

280L

12

POLY мерни пумпи

A2VK-225

13

ISO мерни пумпи

A2VK-225

14

Компримиран воздух потребни

сува,масло слободен P: 0.7Mpa Q: 600NL / min

15

Систем за контрола на температурата

топлина: 2×9kw(cloosable 3KW)

16

влезна моќност

 три-фазен пет-жица 380V

Испраќам барање

  Кликни за да се освежи