EN
EN

производи

производи

Emeil:[email protected]

телефон :86-051389077744

Додај :Rm1808, Зграда 27, КБР, градот Nantong, Jiangsu покраината, Кина Поштенски:226004

  • https://www.bobomachine.com/img/high_pressure_foam_injection_machine_cz_1000.jpg

Висок притисок Пена инекција машина CZ-1000

 

Услови за достава: EXW,FCA,ФАС,ФОБ,ЦФР,CIF,КПТ,ЦИП,DAT,ДАП,ДДП

плаќање: 30% аванс од T / T,билансот надолу пред пратката.

Водечко време: witin 10-35 дена по добивањето на одредување на плаќање.

гаранција: во рок од една година од денот на B / L.


Испраќам барање

  • спецификација

Машината е контролирана од страна на Саладин, поседува многу предности, како што се висока прецизност repeatinjection, even mixing, stable performance, easy operation, висок productionefficiency, etc. која е широко се користат во производството на мебел од дрво имитација, ладна соба, врати ,седалото, волан, браник, мото место, перница, висок resiliencePU пена, пена бавно се враќа, Апарати за Домаќинство(фрижидер, замрзнудури и мешањеrhстабилни перформансилесна работалација на градежни итнеријали, автомобилски ентериери и така on.Themachine поседува многу предности, како што се висока прецизност повтори инјектирање, even mixing, stable performance, easy operation, висок ефикасноста на производството, etc.. Висок притисок машина е слободен чистење и тоа има силна мешање моќ, на mixingratio исто така е прилагодлив.

Главни Технички Параметар

Не

ite

Технички Paramet

1

пена за апликации

Цврсти пена

2

вискозитет суровина (22 ℃)

~ ~ 3000CPSISO 1000MPas

3

излез инјектирање

1000-2000g / ови

4

Мешање сооднос опсег

100:50~ 150

5

мешање на главата

2800-5000вртежи во минута, принудени динамички мешање

6

резервоарот волумен

300L

7

мерни пумпи

пумпа:TG GP86-100Type Б пумпа:TG

8

Компримиран воздух потребни

сува, масло слободен, P: 0.6-0.8MPa

П: 600NL / мин (на клиентите сопственост)

9

барање азот

P: 0.05MPaQ: 600NL / min (Клиент-owne)

10

Систем за контрола на температурата

Топлина: 2×3.2kw (240V 60Hz кориснички)

11

влезна моќност

240V 60HZ

12

Номинална моќност

за 57KW

13

замав рака

Rotatable рака замав, 2.3m(lengthcustomizabl

14

Волумен

3700(L)*1350(W)*2500(H)mm, swingarm вклучени

15

боја( индивидуализира)

Крем боја / портокал / длабоко морето сино

16

Тежина

1200КИЛОГРАМ


Испраќам барање

  Кликни за да се освежи