EN
EN

производи

производи

Emeil:[email protected]

телефон :86-051389077744

Додај :Rm1808, Зграда 27, КБР, градот Nantong, Jiangsu покраината, Кина Поштенски:226004

  • https://www.bobomachine.com/img/fn_seam_welding_machine.jpg
  • https://www.bobomachine.com/upfile/2019/01/22/20190122142340_526.jpg

FN цвест заварување Машинско

 

Услови за достава: EXW,FCA,ФАС,ФОБ,ЦФР,CIF,КПТ,ЦИП,DAT,ДАП,ДДП

плаќање: 30% аванс од T / T,билансот надолу пред пратката.

Водечко време: witin 10-35 дена по добивањето на одредување на плаќање.

гаранција: во рок од една година од денот на B / L.


Испраќам барање

  • спецификација

исправената цвест заварување машина,Главно со користење за галванизиран челик и нерѓосувачки челик лист заварување, Широко се користи во лим индустрија.

Технички податоци

модел

FN-35

FN-55

FN-75

FN-100

лист Дебелина

0.4-1.0mm

0.4-1.2mm

0.4-1.5mm

0.4-2.0mm

Максимална моќност

45KVA

55KVA

75KVA

110KVA

Макс Електричен

6200А

11000А

16000А

26000А

Макс воздушен притисок

400КРФ

600КРФ

1000КРФ

1000КРФ

вода за ладење

6L / min

6L / min

8L / min

8L / min

Заварување АРМ должина

600mm

600mm

600mm

600mm

мозочен удар

80mm

80mm

80mm

80mm

заварување брзина

0.5-3m / min

0.5-3m / min

0.5-3m / min

0.5-3m / min

Тежина

328Килограм

378Килограм

428Килограм

478Килограм

димензија

1800×610×1930mm

1800×610×1930mm

1800×610×1930mm

1800×610×1930mm

карактеристики:

1. брзината на заварување е брз и заварување е цврста и цврста.

2. Тоа може да се постави континуирано заварување и заварување пулсот функции во согласност со барањата на клиентите.

3. кутијата за контрола е лесно да се прилагоди.

4. брзината на заварување може да се прилагоди во континуитет.

5. Тоа ќе погоден за заварување запечатени контејнери.

Испраќам барање

  Кликни за да се освежи