EN
EN

производи

производи

Emeil:[email protected]

телефон :86-051389077744

Додај :Rm1808, Зграда 27, КБР, градот Nantong, Jiangsu покраината, Кина Поштенски:226004

  • https://www.bobomachine.com/img/flexible_semi_rigid_aluminum_duct_machine.jpg
  • https://www.bobomachine.com/upfile/2019/01/23/20190123092517_314.jpg

Флексибилни полу-крути машина алуминиум канал

 

Услови за достава: EXW,FCA,ФАС,ФОБ,ЦФР,CIF,КПТ,ЦИП,DAT,ДАП,ДДП

плаќање: 30% аванс од T / T,билансот надолу пред пратката.

Водечко време: witin 10-35 дена по добивањето на одредување на плаќање.

гаранција: во рок од една година од денот на B / L.

Испраќам барање

  • спецификација

Таа е наменета за производство на цевки алуминиумска фолија и е широко се користи во клима индустрија. Оџак цевки со опционален автоматизација. И да се обезбеди кориснички услуги на опрема формирање алуминиумска фолија изолација цевка.

Технички податоци

точка

параметар

дијаметар опсег

600mm ~ 300mm(500 опција)

цевка должина

1-10m

Необработен матерјал

Алуминиум / челик челик фолија

Газа Дебелина

0.08-0.18mm

лента ширина

45-60mm

моќност на мотор

1.5KW

формирање на брзина

1-8 m / min

Тежина

300КИЛОГРАМ

карактеристики

1.1  Цевката може да биде Должина на сечење како потреба.

1.2 Флексибилни конфигурација на машината Изборно автоматски компресија, полу-автоматски компресија. .

1.3 Гасоводот corrugation и залак може да се прилагоди според потребите на клиентите.

1.4  Зачувај трошоци на работна сила. Со убави цевка.

Испраќам барање

  Кликни за да се освежи