EN
EN

производи

производи

Контактирајте не

Email:[email protected]

телефон :+86 15962807500

Додај :КБР, Nantong , Jiangsu, Кина

  • https://www.bobomachine.com/img/flexible_aluminum_duct_forming_machine_afd_600s-17.jpg
  • https://www.bobomachine.com/upfile/2019/01/23/20190123103149_624.jpg

Флексибилни алуминиумски канал Формирање машина AFD-600s

 

Услови за достава: EXW,FCA,ФАС,ФОБ,ЦФР,CIF,КПТ,ЦИП,DAT,ДАП,ДДП

плаќање: 30% аванс од T / T,билансот надолу пред пратката.

Водечко време: witin 10-35 дена по добивањето на одредување на плаќање.

гаранција: во рок од една година од денот на B / L.


Испраќам барање

  • спецификација

флексибилни машина алуминиум канал формирање AFD-600s е професионални производство на ПЕТ алуминиум со жица ликвидација цевка. ПВЦ филм. алуминиум, Неткаен материјалКористење во изолација цевки за климатизација. 

Технички податоци

дијаметар опсег

80- ¢ ¢ 600 mm

Необработен матерјал

Неткаен материјал / ПВЦ композитни филм / алуминиум композитни филм

Ширина на лента

¢ 80mm

30mm

¢ 100mm

30-35mm

¢ 125mm

30-35mm

¢ 300-600mm

35-40mm

Дебелината на Газа

0.02-0.08mm

формирање на брзина

65m / min

моќност на мотор

7kw

Тежина

680килограм

Dimesnion

2000*1500*1800 mm

карактеристики

1.1 Двоен станица формирање, различни материјали можат да бидат избрани

1.2 Користење на топло се топи лепило за обликување на гасоводот, чиста и загадувањето бесплатно

1.3 Двојна контролери се независно контролирани

1.4 Тоа може да се изменуваат во согласност со потребите на клиентите.

Испраќам барање

  Кликни за да се освежи