EN
EN

производи

производи

Контактирајте не

Email:[email protected]

телефон :+86 15962807500

Додај :КБР, Nantong , Jiangsu, Кина

  • https://www.bobomachine.com/img/elbow_welding_machine.jpg
  • https://www.bobomachine.com/upfile/2019/01/22/20190122141751_519.jpg
  • https://www.bobomachine.com/upfile/2019/01/22/20190122141759_665.jpg
  • https://www.bobomachine.com/upfile/2019/01/22/20190122141808_656.jpg

Лактот заварување Машинско

 

Услови за достава: EXW,FCA,ФАС,ФОБ,ЦФР,CIF,КПТ,ЦИП,DAT,ДАП,ДДП

плаќање: 30% аванс од T / T,билансот надолу пред пратката.

Водечко време: witin 10-35 дена по добивањето на одредување на плаќање.

гаранција: во рок од една година од денот на B / L.


Испраќам барање

  • спецификација

заварувач лактот е главно се користи за заедничка заварување на лактот на удирање парчиња, заварувач и внатрешниот и надворешниот заварувач да се направи целосна лактот.

Технички податоци

моќ

380V 50Hz 3P

Заварување Лактот Астереоидите

∅80-∅250

Заварување Лактот агол

45° 90°

заварување Дебелина

Блискиот челик :0.5-0.8mm

Галванизиран челик l:0.5-0.8mm

нерѓосувачки челик :0.4-0.6mm

заварување брзина

3-9m / min

Преклопување заварување Ширина

6mm

Бакарна жица Дијаметар

∅2.0-∅2.6mm

вода за ладење

0.4МПА 8.5L / мин

Има Компресирај

0.8Mpa од 600 л / мин ≦ 20 ℃

заварување на енергија

45KVA (单 台)

Тежина

2.5Т

карактеристики:

1.1 Заварување е чист и може да се постави за континуирано заварување и заварување цвест.

1.2 Бакарна жица површинска заштита заварување галванизиран слој.

1.3 Медиум фреквенција заварување за да се обезбеди стабилност на излезниот на заварување моќ. 

Испраќам барање

  Кликни за да се освежи