EN
EN

производи

производи

Emeil:[email protected]

телефон :86-051389077744

Додај :Rm1808, Зграда 27, КБР, градот Nantong, Jiangsu покраината, Кина Поштенски:226004

  • https://www.bobomachine.com/img/duct_zipper_machine.jpg
  • https://www.bobomachine.com/upfile/2019/01/16/20190116161939_384.jpg
  • https://www.bobomachine.com/upfile/2019/01/16/20190116161954_404.jpg

Канал ципа машина

 

Услови за достава: EXW,FCA,ФАС,ФОБ,ЦФР,CIF,КПТ,ЦИП,DAT,ДАП,ДДП

плаќање: 30% аванс од T / T,билансот надолу пред пратката.

Водечко време: witin 10-35 дена по добивањето на одредување на плаќање.

гаранција: во рок од една година од денот на B / L.


Испраќам барање

  • спецификација

Пневматски канал патент машина се применува за TDF канал цвест only.It се користи за да се заклучи профилот на аголот, можат да работат во фабрика или сајт работа, брзо и quietly.Besides два вида на машина за вашата опција.


Вертикален канал ципа 

Должина на воздухот канал

1000-1550mm

лист Дебелина

0.4-1.2mm

формирање на брзина

24m / min

канал за поврзување

само TDF

димензија

899 x 826 x 2200mm

Тежина

околу 1.7ton

соодветен материјал

галванизиран челик, ниска употреба на јаглерод челик, итн

Хоризонтална Duct ципа

Канал мин Големина

150x150mm

дебелина

0.6-1.5mm

Обработка на канал должина

1000-1250mm

Тежина

380килограм

димензија

3000x950x960mm

Испраќам барање

  Кликни за да се освежи