EN
EN

производи

производи

Emeil:[email protected]

телефон :86-051389077744

Додај :Rm1808, Зграда 27, КБР, градот Nantong, Jiangsu покраината, Кина Поштенски:226004

  • https://www.bobomachine.com/img/_3d_wire_forming_machine.jpg
  • https://www.bobomachine.com/upfile/2019/01/23/20190123170113_928.jpg

3D жица Формирање машина

 

Услови за достава: EXW,FCA,ФАС,ФОБ,ЦФР,CIF,КПТ,ЦИП,DAT,ДАП,ДДП

плаќање: 30% аванс од T / T,билансот надолу пред пратката.

Водечко време: witin 10-35 дена по добивањето на одредување на плаќање.

гаранција: во рок од една година од денот на B / L.


Испраќам барање

  • спецификација

Главните технички податоци

 

модел

BO-780

BO-7120

1

жица Големина

Φ2- Φ8mm

Φ4- Φ12mm

2

оска

7

7

3

жица наслови  Llength

неограничени

неограничени

4

Жица брзина наслови

0-100m / min

0-100m / min

5

должина на жицата

неограничени

неограничени

6

Жица наслови Поставување

0.01-9999.99

0.01-9999.99

7

Поставување камери

0.1-359.9

0.1-359.9

8

Жица наслови Моќност на мотор

2.7kw

4.4kw

9

Ротирачки Моќност на мотор

2.7kw

2.7kw

10

Торзија Моќност на мотор

2.7kw

4.4kw

11

Колнам Моќност на мотор

2.7kw

2.7kw

12

Сечење на мотор

2.7kw

4.4kw

13

Торзија и Llifter на моторот

2.7kw

4.4kw

14

Перо Моќност на мотор

2.7kw

2.7kw

15

Тежина

4300килограм

4600килограм

16

големина

3600x980x1600

3600x980x1600

 предност 

1. Усвојување посветен компјутерски систем од страна на Тајван жица формирање машина и увезените висока густина серво мотор.

2. Лесен за ракување, точно позиционирање и може да собере стотици различни постапката за обработка на, го скрати времето за следниот пат кога дебагирање

3. Според состојбата на екранот, може да го менува аголот на секое време.

4. Кога не постои линија, искршена линија или испреплетени линии, автоматски запре дизајниран. И линијата автоматски забрзување направи производство полесно и ефикасно.

5. Се однесуваат на производи: столче суспензија пролет, стакло скелет, заклучување на автомобилот прачка, жица уметност и занаети, чиста држач за садови, кафезот за складирање, шопинг коли, итн

Испраќам барање

  Кликни за да се освежи