EN
EN

производи

производи

Emeil:[email protected]

телефон :86-051389077744

Додај :Rm1808, Зграда 27, КБР, градот Nantong, Jiangsu покраината, Кина Поштенски:226004

  • https://www.bobomachine.com/img/copper___aluminum_bundy_tube__straightening_.jpg
  • https://www.bobomachine.com/upfile/2019/01/17/20190117154301_101.jpg
  • https://www.bobomachine.com/upfile/2019/01/17/20190117154310_770.jpg

бакар / Алуминиум / Банди цевка зацрвстувањето & Chipless машина за сечење

 

Услови за достава: EXW,FCA,ФАС,ФОБ,ЦФР,CIF,КПТ,ЦИП,DAT,ДАП,ДДП

плаќање: 30% аванс од T / T,билансот надолу пред пратката.

Водечко време: witin 10-35 дена по добивањето на одредување на плаќање.

гаранција: во рок од една година од денот на B / L.

Испраќам барање

  • спецификација

машина chipless цевка зацрвстувањето и сечење е посебно дизајниран за бакар и алуминиум цевка процесот, што главно се користи за цевка бришење пред цевка свиткување или заварување процесот на кондензаторот и испарувачот. Споредба на нормална дизајн со две пол стегање умре, ние дизајн на стегање лица загинаа во три дела според струг чак структура, која може да се минимизираат нарушување на цевката за време на сечење, и стегање умре менување / прилагодување ќе биде полесно.

функција 

● Три-дел стегање умре за да го минимизираат нарушувањето цевка, добиете мазна крајот површина за сечење.

● Висока точност концентричност овозможува да се добие добар квалитет заварување во следните процес.

● Chipless сечење со 360° ротирачки сечење и истегнување со две точки за прицврстување.

● Зацрвстувањето најлон тркалото и "У” облик на гумени појас за да се избегне нула на цевка површина

 

конфигурација

 

дел

бренд

Напомена

1

главната рамка

домашна

заварување

2

сликарство

домашна

боени /

 кориснички боја

3

инвертер

MITSUBISHI

прилагодување на брзината

4

PLC

MITSUBISHI

од н.е.

5

HMI

KINCO

-

6

кодер

Omron

од н.е.

7

контактор

Шнајдер

од н.е.

8

мотор

локален бренд

-

 

Главните технички податоци

 

параметар

податоци

1

Материјал на цевката

бакар / алуминиум / цевка Банди

2

Дијаметар на цевка

4-20mm

3

сечење должина

>50mm

4

работа брзина

0~ 60m / min, прилагодлив со Инвертер

5

намалување на толеранцијата

0.5mm / 1m

6

Контролен систем

Саладин контрола / HMI

7

моќност на мотор

1.12KW

8

електричен систем

380V, 50Hz, 3Phae (прилагодено)

9

димензија

2300 x 650 x 1300 mm

10

Тежина

460 КИЛОГРАМ

Испраќам барање

  Кликни за да се освежи