EN
EN

производи

Контактирајте не

Email:[email protected]

телефон :+86 15962807500

Додај :КБР, Nantong , Jiangsu, Кина

  • /img / бакар --- алуминиум-цевка-серпентина-Бендер-.jpg

бакар / Алуминиумска цевка серпентина Бендер

 

Услови за достава: EXW,FCA,ФАС,ФОБ,ЦФР,CIF,КПТ,ЦИП,DAT,ДАП,ДДП

плаќање: 30% аванс од T / T,билансот надолу пред пратката.

Водечко време: witin 10-35 дена по добивањето на одредување на плаќање.

гаранција: во рок од една година од денот на B / L.

Испраќам барање

  • спецификација

јас Резиме

тип на бакар на ротациони маса / алуминиумска цевка серпентина Бендер е широко се користи за кондензаторот, испарувачот процесот цевка свиткување. Споредуваат со традиционалните рачни свиткување работа, полу-автоматска машина за виткање може да процесира до 10-12 цевки групирани во едно време на свиткување според различни цевка со дијаметар, ефикасноста на работата е многу повеќе надградени, и на готовиот цевка претставува добар изглед како на барањата.

Втората одлика

1. Патентиран посебно дизајниран за контрола на серво виткање систем за поинаква насока виткање и свиткување агол во точната големина. (Патент број: ZL 2011 1 0092227.X)

2. Патентиран посебно дизајниран виткање алатки се обезбеди точно радиус на свиткување, помалку деформација и добар изглед (Патент број: ZL 2011 2 0107426.9)

3. патентирана посебни дизајниран виткање структура обезбедува стабилни перформанси до 10-12 цевки групирани во едно време. (Патент број: ZL 2009 2 0013741.8)

4. Серво диск систем, Саладин систем за контрола, и допир контрола на екранот за да се добие висока точност големина на производ со лесно ракување и одржување.

5. Се совпаѓа со автоматско намалување на цевка chipess на должината машина, полу-автоматски серпентина Бендер зема големи излез капацитет со помалку вина и дефект.

III Конфигурација

 

дел

бренд

Напомена

1

главната рамка

домашна

заварување

2

сликарство

домашна

боени /

 кориснички боја

3

инвертер

Teco

прилагодување на брзината

4

серво мотор

ELESY

од н.е. / FC

5

PLC

DELTA

од н.е.

6

HMI

Taian

од н.е.

7

контактор

Шнајдер

од н.е.

8

Волумен

CHNT

од н.е. / CCC

9

завртки Род

HWIN

-

9

мотор

локален бренд

CE / CCC

IV Главните технички податоци

 

параметар

податоци

1

Материјал на цевката

бакарна цевка / алуминиум цевка

2

Дијаметар на цевка

Φ3- Φ12mm

3

Цевка Дебелина на ѕидот

0.5-1.0mm

4

свиткување капацитет

1-5 ЕЕЗ / циклус

5

свиткување агол

1~ 180 степен

6

радиус на свиткување

R15 R35 ~

7

свиткување пати

до 110 пати / циклус

8

должина хранење

0-700мм / време, max. 3 времиња

9

Ротари маса големина

Φ2000mm

10

Контролен систем

Саладин контрола / Екран на допир

11

моќност на мотор

11KW

12

електричен систем

380V, 50Hz, 3Phae (прилагодено)

13

димензија

3000 x 1300 x 1680 mm (исклучени Табела)

14

Тежина

за 2500 КИЛОГРАМ

V Цена

цена Основа: ФОБ Шангај, Кина.

рок на плаќање: 30% депозит од T / T, билансот од T / T, по проверка пред пратката.

Време на испорака: 45 дена по добивањето на депозит

Единечната цена: USD19,880

VI Гаранција и по продажба на услуги

Ние нудиме бесплатна обука тука во Кина. Исто така можеме да испрати техничари задокеански линија за инсталација и обука на целиот. Релевантниот цена вклучувајќи виза, осигурување, круг лет билет, цена на трудот и сместување треба да биде на товар на купувачот

Гарантниот рок е една година од денот на B / L. Во овој период, ние ќе им понуди бесплатна делови за промена ако квалитет на машина проблем. Исто така, на резервни делови можат да бидат понудени во оригиналната цена после тоа. Товарни за испраќање на дел ќе бидат платени од страна на купувачот.

Испраќам барање

  Кликни за да се освежи