EN
EN

производи

Контактирајте не

Email:[email protected]

телефон :+86 15962807500

Додај :КБР, Nantong , Jiangsu, Кина

  • /img / ЦПУ-пневматски-3-D-цевка-bender.jpg
  • /upfile / 2019 година / 10/15 / 20191015152018_544.jpg

Совет Пневматски 3 D цевка Бендер

 

Услови за достава: EXW,FCA,ФАС,ФОБ,ЦФР,CIF,КПТ,ЦИП,DAT,ДАП,ДДП

плаќање: 30% аванс од T / T,билансот надолу пред пратката.

Водечко време: witin 10-35 дена по добивањето на одредување на плаќање.

гаранција: во рок од една година од денот на B / L.

Испраќам барање

  • спецификација

јас Опис

цевка Бендер На ЦПУ користи за да се цевка (како: месинг, алуминиум, железо цевка) во три-димензионален крива на гасоводот. Широко се користи во клима уред, локомотива и други индустрии.

Карактеристики II 

1. Пневматски стегање, брзо, висока ефикасност.

2. Употребата на два подвижни движи главата брзо менување на мувла, стабилен и ефикасен.

3. Користејќи ЦПУ контролер, дисплеј со 5.7 \ "Екран со течни кристали сина, може да се спаси од вкупно 900 процедури за обработка.

Техничка спецификација III

точка

TB-12

TB-25

TB-40

виткање

капацитет

челични цевки

Макс:10mm×1.0mm

Макс:25mm×1.6mm

Макс:32mm×1.6mm

Бакар / алуминиум цевка

Макс:12.7mm×1.0mm

Макс:20mm×1.6mm

Макс:40mm×2mm

Макс свиткување агол

190°

190°

190°

Максимален радиус на свиткување

70mm

100mm

150mm

Макс свиткување должина

1500mm

2000mm

3000mm

оска брзина

хранење оска

800mm / sec

800mm / sec

500mm / sec

заокружување оска

180°/sec

180°/sec

90°/sec

виткање оска

180°/sec

180°/sec

90°/sec

моќта на

оска

хранење оска

0.75kw

0.75kw

0.75kw

заокружување оска

0.4kw

0.4kw

0.75kw

виткање оска

1.5kw

1.5kw

3.5kw

притисок

0.4-0.7МПА

 

Испраќам барање

  Кликни за да се освежи