EN
EN

производи

производи

Emeil:[email protected]

телефон :86-051389077744

Додај :Rm1808, Зграда 27, КБР, градот Nantong, Jiangsu покраината, Кина Поштенски:226004

  • https://www.bobomachine.com/img/cnc_helicoil_screw_thread_sleeve_insert_making_machine.jpg

ЦПУ Helicoil Навојна ракав Вметнување машина за правење

 

Услови за достава: EXW,FCA,ФАС,ФОБ,ЦФР,CIF,КПТ,ЦИП,DAT,ДАП,ДДП

плаќање: 30% аванс од T / T,билансот надолу пред пратката.

Водечко време: witin 10-35 дена по добивањето на одредување на плаќање.

гаранција: во рок од една година од денот на B / L.


Испраќам барање

  • спецификација

Главните технички податоци

1

точка

BO-M14

BO-M40

2

серпентина Стандард

М2-M14

M10-M40

3

Надворешен дијаметар

МаксΦ40mm

МаксΦ80mm

4

хранење должина

±0.01~±9999.99

±0.01~±9999.99

5

No.of оска

5

5

6

Вредност поставување камери

±0.10º~±359.90º

±0.10º~±359.90º

7

моторни фабрика

0.75kw

1.5kw

8

Мотор Жица наслови

1.0kw

2.7kw

9

моторни камера

2.7kw

2.9kw

10

мотор оска

0.75kw

1.0kw

11

наизменична струја

380V±10%V50HZ

380V±10%V50HZ

12

димензии

1055x560x1540mm

1320x800x1720mm

13

Тежина

800КИЛОГРАМ

1800КИЛОГРАМ

предности

1. Користете Тајван увезени компјутерски систем за контрола и серво мотори увоз;

2. англиски интерфејс, едноставно ракување, точно позиционирање, компјутер може да се контролира 3 до 8 серво мотор, сите мотор може да работи синхрони или сам;

3. Поставете со систем за следење на прецизност тестирање, автоматски ќе запре ако постои било каква неквалификувани производи;

4. Според работната состојба на екранот, може да го менува производи’ надворешен дијаметар или агол итн во било кое време;

5. Машински дизајн на снабдувањето со автоматско подмачкување нафта, се осигура дека опремата работи за долго време;

6. Има дизајн со автоматски запре кога безжичниот, исклучување, испреплетени линии, исто така, има функција на линија автоматски забрзување, направи производство полесно и ефикасно.

7. Тоа е погоден за изработка на секој вид на завртка нерѓосувачки челик вметнете жица тема.

Испраќам барање

  Кликни за да се освежи