EN
EN

производи

производи

Emeil:[email protected]

телефон :+86 15962807500(Whatsapp)

Додај :КБР, Nantong , Jiangsu, Кина

  • https://www.bobomachine.com/img/clamp_ring_hoop_forming_machine.jpg
  • https://www.bobomachine.com/upfile/2019/01/22/20190122171911_790.jpg
  • https://www.bobomachine.com/upfile/2019/01/22/20190122171920_167.jpg

Менгеме прстен Хоп Формирање машина

 

Услови за достава: EXW,FCA,ФАС,ФОБ,ЦФР,CIF,КПТ,ЦИП,DAT,ДАП,ДДП

плаќање: 30% аванс од T / T,билансот надолу пред пратката.

Водечко време: witin 10-35 дена по добивањето на одредување на плаќање.

гаранција: во рок од една година од денот на B / L.


Испраќам барање

  • спецификација

Автоматскиот обрач формирање машина CB4 е специјална опрема за производство на различни цевките. Погодно за воздух канал конекција и исто така и за разни кофа карики.

Технички податоци

Точка

 ПОДАТОЦИ

модел

CB4

материјал

Q195 / Q215 ладна тркалаат калем, поцинковани лист, од нерѓосувачки челик итн

моќ

380V,3P,4KW

Опсег на работа

0.7mm-1.5mm

дијаметар опсег

100-600mm

лента ширина

15 60mm

капацитет

15~ 20m / min

Ролс

  6сетови

Димензија (mm)

1800×1500×1200mm

Тежина

800КИЛОГРАМ

карактеристики

1, спецификации (дијаметар и должина) се прилагодливи.

2. Со функцијата за поставување производство, осум дигитални бројачи, на бројот на производи може да се постави, и тој автоматски ќе престане по завршување.

3. Висока цврстина делови со ниско звук. Долг животен век и абење .

Испраќам барање

  Кликни за да се освежи