EN
EN

производи

Контактирајте не

Email:[email protected]

телефон :+86 15962807500

Додај :КБР, Nantong , Jiangsu, Кина

  • /img / бо-650-хидрауличен конец тркалање-machine.jpg
  • /upfile / 2019/06/25 / 20190625170714_577.jpg

BO-650 Хидраулични Тема тркалање машина

Испраќам барање

  • спецификација

Структурата на оваа машина е многу силна и моќна, главно се користи за тркалање различни големи трапезоиден нишка, модул теми и висока јачина стандардни делови. Погодно за тркалање материјал јаглероден челик, од легура на челик и обоени метали со издолжување голем од 10%, затегнувачка цврстина е помала од 100N / mm2. 

спецификација:

1. Макс. дијаметар на навој: Ø120mm

2. завртка теренот: 1-12mm

3. Макс. ролери дијаметар: Ø290mm

4. Макс. ролери дијаметар дупка: Ø100mm

5. Макс. ролки ' ширина: 200mm

6. Главната вретено агол на навалување: ±15°

7. Главната вретено вртежи во минута: 16/26/38/55/90RMP / min

8. Најголемиот хидрауличен притисок: 650KN

9. Вретено пренос на електрична енергија: 22kw

10. Хидрауличен пренос на електрична енергија: 7.5kw

11. ладењето: 0.125kw 

12. димензија: 2300*2540*2700mm

13. Тежина: 6100±50Килограм


Испраќам барање

  Кликни за да се освежи