EN
EN

производи

производи

Контактирајте не

Email:[email protected]

телефон :+86 15962807500

Додај :КБР, Nantong , Jiangsu, Кина

  • https://www.bobomachine.com/img/bo_580__3d_turn_bend_machine.jpg
  • https://www.bobomachine.com/upfile/2019/01/23/20190123165446_760.jpg

BO-580 3D Свртете Bend машина

 

Услови за достава: EXW,FCA,ФАС,ФОБ,ЦФР,CIF,КПТ,ЦИП,DAT,ДАП,ДДП

плаќање: 30% аванс од T / T,билансот надолу пред пратката.

Водечко време: witin 10-35 дена по добивањето на одредување на плаќање.

гаранција: во рок од една година од денот на B / L.


Испраќам барање

  • спецификација

Главните технички податоци

 

(модел Не.)

580

1

Не. на Оската

5

2

OD внесување на жица

цврст материјал

Φ3.0 ~φ 6.0mm

мека материјал

Φ3.0 ~ φ8.0 mm

3

Не. Хранење на тркалезната

3костуми

4

Моќта на жица Хранење на мотор

3.5KW

5

Моќта на претворање на мотор

2.7KW

6

Моќта на жица cuter мотор

1.0KW

7

Моќта на Преселба на мотор

1.0KW

8

Моќта на агол за контрола на мотори

2.0KW

9

Тежина на машина

2200КИЛОГРАМ

10

моќност

380V / 50HZ / 3PH

11

Големина на машина

2510mm x 1400mm X 1600mm

предност 

1. Усвојување посветен компјутерски систем од страна на Тајван машина за формирање жица и увезени висока густина серво мотор.

2. Лесен за ракување, точно позиционирање и може да собере стотици различни постапката за обработка на, го скрати времето за следниот пат кога дебагирање.

3. Според состојбата на екранот, може да го менува аголот на секое време.

4. Кога не постои линија, искршена линија или испреплетени линии, автоматски запре дизајниран. И линијата автоматски забрзување направи производство полесно и ефикасно.

5. Се однесуваат на производи: столче суспензија пролет, стакло скелет, заклучување на автомобилот прачка, жица уметност и занаети, чиста држач за садови, кафезот за складирање, шопинг коли, итн.

Испраќам барање

  Кликни за да се освежи