EN
EN

Автоматско straightenner двојна линија бакарна цевка и chipless машина со вертикална серво decoiler пратил во Индија

време:2019-07-19 коментар:

резиме 

двојно станица chipless цевка зацрвстувањето и машина за сечење на е управувано од страна на две серво мотори посебно, значи должината на сечење и сечење брзина за две станици може да се поставува на друго место. Со Саладин контрола и серво мотор управувано, брзина за сечење и сечење толеранција е многу повеќе од една машина станица. И начинот на сечење може да се виде сечење или чисто сечење сечилото.

 

Втората одлика 

● Три-дел стегање умре за да го минимизираат нарушувањето цевка, добиете мазна крајот површина за сечење.

● Висока точност концентричност овозможува да се добие добар квалитет заварување во следните процес.

● Chipless сечење со 360° ротирачки сечење и истегнување со две точки за прицврстување.

● Зацрвстувањето најлон тркалото и "У” облик на гумени појас за да се избегне нула на цевка површина

 

III Конфигурација

 

дел

бренд

Напомена

1

главната рамка

домашна

заварување

2

сликарство

домашна

боени /

 кориснички боја

3

инвертер

Mitsubishi

прилагодување на брзината

4

PLC

Mitsubishi

од н.е.

5

HMI

KINCO

-

6

кодер

Omron

од н.е.

7

контактор

Шнајдер

од н.е.

8

мотор

локален бренд

-

9

Навојна

HIWI

 

10

серво мотор

Eleyse

 

 

IV Главните технички податоци

 

параметар

податоци

1

Материјал на цевката

бакар / алуминиум / цевка Банди

2

Дијаметар на цевка

4-20mm

3

сечење должина

50-9999mm

4

работа капацитет

1+1 компјутери / време

5

хранење брзина

10пати / мин (L = 1000mm)

6

намалување на толеранцијата

0.5mm / 1m

7

Контролен систем

Саладин контрола / HMI / Серво мотор

8

моќност на мотор

3.6KW

9

електричен систем

380V, 50Hz, 3Phae (прилагодено)

10

Воздушен притисок

0.6-0.8MPa

11

димензија

2750 x 780 x 1520 mm

12

Тежина

1200 КИЛОГРАМ