EN
EN

производи

производи

Emeil:[email protected]

телефон :86-051389077744

Додај :Rm1808, Зграда 27, КБР, градот Nantong, Jiangsu покраината, Кина Поштенски:226004

  • https://www.bobomachine.com/img/automatic_compression_spring_machine.jpg

Автоматски компресија пролетта машина

 

Услови за достава: EXW,FCA,ФАС,ФОБ,ЦФР,CIF,КПТ,ЦИП,DAT,ДАП,ДДП

плаќање: 30% аванс од T / T,билансот надолу пред пратката.

Водечко време: witin 10-35 дена по добивањето на одредување на плаќање.

гаранција: во рок од една година од денот на B / L.


Испраќам барање

  • спецификација

Оваа машина може да се користи за производство на секој вид на прав пролет, кула пролет, повлекување пролет, двојно пресврт пролет, тензија пролет, правоаголник пролет, Пеколен пролет, фенси пролет, деформирани пролет, и разни видови на жица формирање итн 

Главните технички податоци

 

точка

BO-08

BO-12

1

жица Големина

Φ0.15- Φ0.8mm

Φ0.2- Φ1.2mm

2

хранење должина

±0.01~±9999.99

±0.01~±9999.99

3

Надворешен дијаметар

МаксΦ20mm

МаксΦ25mm

4

брзина

560PCS / мин

560PCS / мин

5

Камера поставување вредност

±0.10º~±359.90º

±0.10º~±359.90º

6

Камери брзина на вртење

1~ 100RPM

1~ 100RPM

7

Мотор Жица наслови

1kw

1.5kw

8

моторни камера

1kw

1kw

9

наизменична струја

220V±10%V50HZ

380V±10%V50HZ

10

димензии

660x800x1440mm

660x800x1440mm

11

Тежина

350КИЛОГРАМ

450КИЛОГРАМ

предности

1. Користете Тајван увезени компјутерски систем за контрола и серво мотори увоз;

2. англиски интерфејс, едноставно ракување, точно позиционирање, компјутер може да се контролира 3 до 8 серво мотор, сите мотор може да работи синхрони или сам;

3. Поставете со систем за следење на прецизност тестирање, автоматски ќе запре ако постои било каква неквалификувани производи;

4. Според работната состојба на екранот, може да го менува производи’ надворешен дијаметар или агол итн во било кое време;

5. Машински дизајн на снабдувањето со автоматско подмачкување нафта, се осигура дека опремата работи за долго време;

6. Има дизајн со автоматски запре кога безжичниот, исклучување, испреплетени линии, исто така, има функција на линија автоматски забрзување, направи производство полесно и ефикасно.

Испраќам барање

  Кликни за да се освежи