EN
EN

производи

Контактирајте не

Email:[email protected]

телефон :+86 15962807500

Додај :КБР, Nantong , Jiangsu, Кина

  • /img / авто-хидраулични-заклучувачки-прстен-Roll-формирање-machine.png
  • /upfile / 2019/01/22 / 20190122140006_120.jpg
  • /upfile / 2019/01/22 / 20190122140017_959.jpg

Автоматски хидрауличниот прстен тркалаат Формирање машина

 

основа на цената: ФОБ Гуангжу

плаќање: 30% аванс од T / T во однапред, билансот од T / T пред пратката.

Водечко време: 45 дена по добивањето на одредување на плаќање

Забелешка: Цената содржи само еден сет на мувла, се однесуваат на една спецификации на производи.

 


Испраќам барање

  • спецификација

Оваа машина е специјална опрема за производство на различни видови на барел карики. Тоа може автоматски да формираат, тркалање и сечење прстени во исто време. Тоа е погодна за производство на барел карики од метал тапан, пластични тапан, влакна барабан, хемиски барел, почиста барел итн.

јас Предности

1. спецификацијата ( дијаметар и должина) е прилагодлив;

2. Со функцијата за поставување производство, осум дигиталниот бројач; да го поставите количина на производот, По сите завршени, машината автоматски ќе запре;

3. компактна структура,точни материјал со користење на;

4. Технологија за обработка и греење е разумно;

5. Со голема прецизност и интензитетот делови, долг живот и удобен за носене;

6. атрактивен дизајн, рационална изградба, низок глас, лесно и едноставно да се справи со;

7. целосна функција, со висока автоматизација.

II Главни технички податоци:

1. модел: XL CB6

2. материјал: Q195 / Q215 ладна тркалаат калем, поцинковани лист, од нерѓосувачки челик итн

3. моќ:380V,3P, 4kw

4. дебелина спектар: 0.7mm-1.5mm

5. дијаметар опсег: 100-1200mm

6. материјал ширина: 15-60mm

7. капацитет: 15-20m / min

8. Број на главни формирање ролки: 6сетови 

9. материјал ролери е: Cr12Mov

10. димензија(mm): 1800*1500*1200mm

11. Тежина: 900килограм

Испраќам барање

  Кликни за да се освежи